چمدان: از ابتدای سال 98 بلیت‌ بخش‌های مختلف نیاوران به صورت تجمیعی فروخته می‌شد و بازدیدکنندگان به جای آنکه برای هر کاخ 2500 تومان بپردازند، چه قصد بازدید از یک کاخ را داشتند و چه چند کاخ، ناچار بودند بلیت همه کاخ‌ها را بخرند و  13500 تومان بپردازند.

این مساله نارضایتی بسیاری را برای گردشگران به وجود آورده بود. چرا که پیش از این گردشگران می‌توانستند بنابر بودجه، انتخاب و زمان خود برای بازدید از بخش‌های مختلف کاخ تصمیم بگیرند و تنها هزینه ورودی کاخ نیاوران و بلیت بخش مورد نظر خود را تهیه کنند.

از سوی دیگر تحمیل خرید بلیت کلیه بخش‌ها با توجه به وضعیت اقتصادی مردم سبب می‌شد که بازدید کنندگان به ویژه خانواده‌هایی که قصد بازدید از نیاوران را داشتند با هرینه قابل توجهی روبرو شوند یا از رفتن به موزه خودداری کنند.

اکنون پس از انتقادات وارد شده به این وضعیت، مشاهده خبرنگار چمدان نشان می‌دهد که دوباره وضعیت بلیت فروشی به شرایط قبل بازگشته و گردشگران می‌توانند بعد از پرداخت مبلغ ورودی، در صورت تمایل بلیت هر کاخ را جداگانه خریداری کنند.

پیش از این محمدرضا کارگر، مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی سازمان میراث فرهنگی به خبرنگار چمدان گفته‌بود که فروش بلیت موزه به صورت پکیج تخلف نیست.

پروانه اسکاش مدیر روابط عمومی کاخ نیاوران هم در گفت‌وگو با چمدان در مورد این مساله اظهار کرد: فروش بلیت به صورت پکیج به خاطر احترام به بازدیدکنندگان بود چرا که مثلا گردشگران بلیت کاخ اصلی را می‌خریدند و بعد از بازدید از آن می‌خواستند از کوشک احمدشاهی هم بازدید کنند و مسول کوشک ناچار می‌شد که آنها را راه ندهد و دوباره به بلیت فروشی برای تهیه بلیت این قسمت بفرستد.
کد خبر 225702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =