چمدان: دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام تعدادی از متهمان بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام آغاز شد. در ابتدای این جلسه، قاضی مسعودی مقام ضمن تفهیم مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون گفت: اظهارات حاشیه‌ای در رسیدگی تأثیر ندارد و از متهمان می‌خواهیم بر اساس حق و حقیقت صحبت کنند.

در ادامه قاضی مسعودی مقام از قهرمانی نماینده دادستان خواست که با حضور در جایگاه باقیمانده کیفرخواست را قرائت کند. بخشی از اظهارات نماینده دادستان به اموال و سفرهای خارجی رضوی اختصاص داشت.

نماینده دادستان می‌گوید: پرونده‌ای که آورده‌ام و طبق گزارش بانک مرکزی آقای رضوی ۱۰۷ میلیارد تومان از بانک سرمایه تسهیلات دریافت کرده است، پس از آن نیز ۱۰۴ میلیارد تومان از بانک‌های دی، اقتصاد نوین و تجارت دریافت کرده‌اند.

قهرمانی خطاب به رضوی گفت: شاید ۸۰ میلیارد تومان برای شما چیزی نباشد اما درد بسیاری از مردم را درمان می‌کند، شما متهم کلان هستید.

وی افزود: رضوی به همراه آقایان دلاویز و امامی، ملکی در نوشهر بالغ بر ۷۸ هزار متر (سه ویلای لوکس) می‌خرند، ملکی ۴۵۶ متری در خیابان آفریقا و در خیابان احمد قصیر ۵ طبقه که هر طبقه آن ۶۰ متر است به نام خودش خریداری می‌کند. رضوی همچنین به نام منشی خود ملکی را رهن می‌کند و ماشین BMWX ۴ را نیز برای منشی خود خریداری می‌کند. همچنین ملکی در خیابان فرشته از آقای امامی می‌خرد.

قهرمانی افزود: رضوی با پول معلمان و به اسم سرمایه گذاری خودروهایی از قبیل سواری مازراتی، بنز S. ۵۰۰، ماشین سوزوکی، تویوتا لافور، موتور سیکلت ان وی اگوستا که قیمت آن به اندازه ده پراید از مدل ۵۰ میلیون تومانی است خریداری می‌کند. خبرهایی هست که وی با تشریفاتی به خیابان می‌آمده است.

نماینده دادستان خطاب به متهم رضوی گفت: رضوی به ۵۰ کشور ورود و خروج داشته است که این کشورها شامل ترکیه، ایتالیا، آلمان، اتریش، امارات و اوکراین بوده است و در مواردی نیز شریف کاظمی همراهش بوده است.

قهرمانی خطاب به متهم رضوی گفت: تسهیلات شما سرمایه در گردش نبوده و سرمایه برای گردش بوده است.

محمدهادی رضوی در نخستین جلسه محاکمه خود در شعبه سوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی گفته بود: خیلی دوست داشتم بگویم من داماد شریعتمداری (وزیر رفاه) هستم در حالی که می‌خواهم مرا فارغ از داماد شریعتمداری بررسی کنید ضمن اینکه داماد نتانیاهو که نیستم.

[caption id="attachment_224892" align="aligncenter" width="1080"]دادگاه رضوی - دلاویز - سریال شهرزاد - داماد شریعتمداری - دادگاه داماد وزیر روحانی محمدهادی رضوی: خیلی دوست داشتم بگویم من داماد شریعتمداری (وزیر رفاه) هستم در حالی که می‌خواهم مرا فارغ از داماد شریعتمداری بررسی کنید ...[/caption]

[related-post id="223054"]

[related-post id="201272"]

[related-post id="200723"]
کد خبر 224889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • نذیر ۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
    خیلی خودشو ناراحت نکن.دوباره تیتر میزنن که داماد شریعتمداری به دویست سال زندان محکوم شد. بعد در ادمه میگویند که بر اساس قانون چون بیشترین جرم اون در بین جرمهاش مجازاتش سه سال بوده پس اون به سه سال زندان محکوم میشه.و ایشون و تموم همدستاش به ریش نظام و مردم میخندن.من نمیدونم ایا کسانی مثل این نامرد ورامین و...ایا جرمشان در واقع فلج کردن اقتصاد کشور و تروریسم اقتصادی نیست؟پس چرا این بیشرفها رو اعدام نمیکنند؟
  • ناصر ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
    اینکه میگویی مرا فارغ ازشریعتمداری محاکمه کنید اخه اگه شریعتمداری کنارت نبود تومیتونستی اینقدرمال ومنال مردم رو غارت کنی ظلم کنید به این ملت رنج دیده تا ببینید عاقبت انرا خدا لعنت تون کنه انشا الله که خیر نبینیین و هزینه دارو درمانتون بشه