تهران قدیم ؛ موزه‌ای به وسعت یک شهر | جزئیات پویش و مسابقه شهروندی میراث فرهنگی تهران

چمدان: پرهام جانفشان مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اعلام اینکه بیشترین تعداد موزه‌ها و ابنیه تاریخی در محدوده تهران قدیم قرار دارد گفت: آغاز این پویش شهروندی به منظور فرهنگ سازی و توجه بیشتر به محدوده بافت تاریخی تهران شکل گرفته است.

وی گفت: بدون شناخت از هویت نمی‌توان بین شهروند و شهر پیوند برقرار کرد. اگر جامعه با تاریخ خود غریبه نباشد، بسیاری از اهداف شعارهای توسعه پایدار شهری با کمترین هزینه  اجرایی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران در ادامه افزود: هویت شهر تهران را نباید به صورت تک بنایی نگاه کرد، ما به دنبال ایجاد یک نگرش جامع و فراگیر در بین شهروندان و مسئولین هستیم تا محورهای تاریخی در قلب تاریخی پایتخت شکل بگیرد.

وی افزود: بر خلاف بسیاری از کلانشهرهای جهان که به دنبال ساخت تاریخ و هویت جعلی برای خود هستند، تهران با وجود تاریخ و میراث فرهنگی به جای مانده نیازی به این کار ندارد.

جانفشان ضمن تقدیر از اقدامات اخیر مجلس به منظور طرح حمایت از احیاء و مرمت بافت‌های تاریخی گفت: تعریف جامع اصلاحات حوزه میراث فرهنگی و بافت‌های تاریخی در این طرح  قانونی می‌تواند خط کش و معیار تمامی تصمیمات نهادهای دولتی و شهرداری‌ها در برخورد با بافت‌های تاریخی باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران ضمن دعوت از تمامی شهروندان برای پیوستن به این پویش مردمی خاطرنشان کرد: برنامه‌های پویش شهروندی «تهران قدیم، موزه‌ای به وسعت یک شهر» در قالب مسابقه عکس موبایلی و دوربین‌های حرفه‌ای برگزار می‌شود.

علاقه مندان برای پیوستن به این پویش شهروندی با مراجعه به سایت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به نشانی Tehran.ichto.ir کسب اطلاعات کنند.
کد خبر 224410

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =