اجرای حکم تخریب 3 طبقه هتل آرینا در شميرانات | هتلی که در حریم رودخانه جاجرود ساخته شده است

چمدان:بخشدار رودبار و قصران گفت: دیوان عدالت اداری با بررسی دقیق پرونده ساختمان «هتل آرینا» رای نهایی خود مبنی بر تخریب 3 طبقه اضافی این بنا را صادر و ابلاغ کرد.

مجید صبایی افزود: پرونده هتل آرینا در کمیسیون ماده 99 استانداری تهران، مشمول جریمه نقدی و تخریب 3 طبقه اضافه شده بود که با شکایت مالک، پرونده برای بررسی دقیق و صدور حکم نهایی به دیوان عدالت اداری ارجاع شد و در نهایت حکم تخریب اضافه بنای آن درحال اجراست.

وی تاکید کرد: بر اساس رای نهایی دیوان عدالت اداری، طبقات اضافی هتل آرینا با حضور ماموران انتظامی و امنیتی در حال تخریب است.

صبایی با بیان اینکه رای نهایی این پرونده به بخشداری رودبار و قصران برای اجرا ابلاغ شده است افزود: با توجه به نوع سازه هتل، اجرای حکم نیازمند تمهیداتی است که با تشکیل جلسه‌ای در دفتر فنی معاونت عمرانی استانداری تهران، چگونگی اجرای آن تعیین شد.

به گفته وی، کمیسیون ماده 99 پیش از این حکم تخریب سه طبقه اضافی ساختمان هتل آرینا را صادر کرده بود که با رای دیوان عدالت اداری، اجرای حکم متوقف شد. پس از بررسی مجدد این پرونده در دیوان عدالت اداری، حکم قطعی آن به صورت دستی انجام می‌شود.

مجموعه هتل آرینا بر مبنای مصوبه شورای شهرسازی و معماری نسبت به دریافت مجوز ساخت یک هتل رستوران در 2 بلوک هفت و سه طبقه در بخش رودبار و قصران شهرستان شمیرانات اقدام کرده بود ولی به جای بلوک هفت طبقه، 13 طبقه و برای بلوک سه طبقه پنج طبقه بنای غیرقانونی را در پروسه ساخت وساز خود قرار داده است.

یکی از تخلفات مطرح شده در خصوص پروژه هتل آرینا احداث آن در حریم رودخانه جاجرود و ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی است.
کد خبر 224076

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =