آخرین وضعیت راه‌‌آهن سریع‌السیر تهران - اصفهان | ارز دولتی گرفت ؛ پیشرفت نکرد

چمدان: فارس نوشت: پس از نوسانات ارزی، بسیاری از شرکت‌های واردکننده‌ از دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت کردند که به تازگی شرکت‌ها، نهادهای عمومی و دستگاه‌های دولتی دریافت کننده این ارز‌های دولتی از سوی بانک مرکزی معرفی شده‌اند. این آمار مربوط به فروردین‌ماه ۹۷ تاکنون است اما مشکلی که این آمار بانک مرکزی دارد این است که مشخص نکرده است که این ارزهای پرداختی در چه تاریخی پرداخت شده است.

به هر حال از اوایل پرداخت ارز دولتی، این مدل ارز به همه وارد کننده‌ها اختصاص می‌یافت، اما به تدریج حذف شد و از اواسط سال گذشته، اختصاص ارز به دو گروه وارد کننده انجام شد که به گروه دوم ارز نیمایی و گروه اول که کالای اساسی بود، ارز دولتی اختصاص یافت.‌

شرکت آزادراه تهران-شمال در این مدت ۲۳۰۰۴.۹۲ یورو ارز دولتی برای واردات دریافت کرده است.

در ۱۴ ماه اخیر شرکت راه‌‌آهن جمهوری اسلامی ایران‌ ۸۴۷ میلیون و ۴۵ هزار و ۹۴۵ روپیه هند در قالب ارز دولتی دریافت کرده است. همچنین برای احداث راه‌‌آهن سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان نیز دولت در ۱۴ ماه اخیر ۲۶ میلیون و ۹۳ هزار و ۳۶۱ یوآن چین در قالب ارز دولتی اختصاص داده است. این در حالی است که پیشرفت فعالی قطار سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان در حال حاضر بسیار ناچیز و کمتر از ۵ درصد است.
کد خبر 223674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =