چمدان: علی خدایی با بیان این مطلب افزود: نخستین قطار گردشگری ساعت 6 پنجشنبه هفته جاری از تهران راهی گیلان می‌شود. این قطار به عنوان تور یک روزه ریل‌گردی از تهران حرکت می‌کند و از روی پل‌ها، کنار بناها و داخل تونل‌هایی که مهم هستند با سرعت کمتر عبور می‌کند تا گردشگران بتوانند عکس‌ها و فیلم‌های مود علاقه خود را تهیه کنند.

وی ادامه داد: قطار در ایستگاه سراوان متوقف می‌شود و مسافران با اتوبوس از موزه میراث روستایی گیلان بازدید می‌کنند. سپس با اتوبوس به سمت مجموعه شاه عباسی حرکت کرده و ضمن بازدید از این مجموعه، مدتی استراحت می‌کنند.

خدایی اضافه کرد: بعد از آن گردشگران سوار قطار می‌شوند و در ایستگاه منجیل متوقف و پیاده و در نهایت از دریاچه و بازارچه منجیل بازدید می‌کنند و به تهران باز می‌گردند.

وی هزینه بلیت رفت و برگشت این تور گردشگری ریلی با تمامی خدماتی که ارائه می شود را 227 هزار تومان عنوان کرد و گفت: قرار است این قطار گردشگری هفته‌ای یک بار، پنجشنبه و یا جمعه‌ها برقرار بماند.

خدایی ظرفیت این قطار را 300 نفر ذکر و اضافه کرد: حرکت این قطار از تهران ساعت 6 صبح و بازگشت از سراوان به پایتخت ساعت 17 خواهد بود.

بر اساس گفته‌های مدیرکل راه آهن شمال 2 به ایرنا علاقه‌مندان این تور گردشگری و ریلی می‌توانند بلیت خود را از تمامی آژانس‌های داخل شهر تهیه کنند.

[related-post id="220545"]

[related-post id="211976"]
کد خبر 223486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =