چمدان: گروه شرکت‌های پدیده هم اکنون در قالب 6 شرکت اصلی و دو موسسه وابسته در حال فعالیت بوده و دارای دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان هستند. در حال حاضر به طور میانگین دو هزار نفر در بخش‌های مختلف این پروژه در شهر شاندیز مشغول کار هستند.

حالا این شرکت گرفتار پرونده‌ای در حوزه مفاسد اقتصادی است. پرونده موسوم به «پدیده» با سه متهم اصلی و تعداد زیادی متهم دیگر، پس از طی تشریفات قانونی و تحقیقات مقدماتی برای رسیدگی به دادگاه سپرده شده است. این دادگاه به ریاست قاضی سید هادی منصوری با حضور متهمان و وکلای آنها، دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی، مستشاران دادگاه، نمایندگان ادارات و سازمانها و جمعی از نمایندگان شکات برپا شده است.

رئیس دادگاه در جلسه 22 اردیبهشت ماه گفت: حجم پرونده شرکت پدیده شاندیز با 22 متهم بیش از 100 جلد بوده و پیگیری‌های قانونی در خصوص تخلفات احتمالی برخی مسئولان نیز که در انجام وظایف خود قصور داشته‌ اند مفتوح است.

منصوری افزود: از دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی می‌‌خواهیم که در راستای احقاق حقوق عامه تمامی اقدامات لازم را انجام دهد.

وی سپس از نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد خواست تا کیفرخواست صادره در خصوص متهمان پرونده پدیده را قرائت کند.

نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد نیز گفت: مشارکت در کلاهبرداری از طریق تبلیغات گسترده و خرید و فروش اوراق موسوم به سهام پدیده، تصاحب و حیف و میل اموال مردم و ارائه گزارش خلاف واقع تنها بخش‌هایی از تخلفات متهمان طبق کیفرخواست صادره از سوی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد است.

قاضی صفری به اقدامات متهمان پرونده اشاره و بیان کرد: گزارش‌های متعددی توسط نهاد‌های امنیتی، سازمان بازرسی کل کشور و دیگر دستگاه‌های مسئول در خصوص تخلفات متهمان به ویژه اقدامات متقلبانه آنها که با تبلیغات گسترده و اغواگرانه همراه بوده تهیه و در پرونده موجود است که تقدیم دادگاه شده است.

وی پس از قرائت کیفرخواست از دادگاه خواست تا در چارچوب موازین قانونی، عدالت در خصوص اطراف پرونده اجرا شود.
کد خبر 223054

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =