هشدار جدی سفارت ایران در تایلند به مسافران ایرانی | ماجرای شکایت‌های متعددی که به سفارت ایران در بانکوک رسیده است

چمدان: سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک درپی دریافت شکایت‌های بسیار از سوی ایرانیانی که متحمل خسارت مالی سنگین بابت کلاهبرداری‌های اینترنتی در تایلند شدند این هشدار را صادر کرده است.

سفارت ایران در بانکوک به فعالیت شرکت‌های جعلی که در برخی از وبسایت‌‌ها معرفی شده و در زمینه‌های مختلف به خصوص در حوزه کاغذ فعال هستند اشاره کرده و به شرکت‌ها و بازرگانان ایرانی توصیه کرده است که احتیاط بیشتری را همراه با رعایت موارد امنیتی رایج در امور تجارت بین المللی به کار ببندند.

سفارت ایران از تجار ایرانی خواسته پیش از هرگونه مراوده بازرگانی با شرکت‌های تایلندی، ابتدا طی تماس با این سفارت، نسبت به اصالت شرکت مورد نظر و متعاقب آن اعتبارسنجی آن اقدام کنند.

همچنین توصیه شده قبل از حصول اطمینان لازم نسبت به اعتبار شرکت طرف معامله، از واریز هرگونه وجه تحت هر عنوان به حساب‌های اعلام شده طرف ‌مقابل خودداری شود و در صورت اعلام طرف مقابل مبنی بر تغییر شماره حساب بانکی خود، سریعا مراتب را به صورت تلفنی با شرکت مورد نظر و یا این سفارت در میان بگذارند و پس از کسب اطمینان از صحت تعلق حساب جدید به طرف مقابل اقدام کنند.

همچنین از بازرگانان ایرانی خواسته شده، واریز هرگونه وجه به حساب‌های بانکی داخل تایلند که توسط شرکت‌های فعال در خارج از تایلند ارائه می‌‌شود نیز بررسی شود و پس از حصول اطمینان اقدام لازم صورت پذیرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک با هدف صیانت از حقوق هموطنان و به منظور پیشگیری از وقوع کلاهبرداری اینترنتی دو خط 006623900871 و 006623900868 را برای ارایه اطلاعات و پاسخگویی به تجار در نظر گرفته است که کارمندان بخش اقتصادی سفارت از این طریق مشاوره لازم را به اتباع ایرانی ارایه می‌کنند.
کد خبر 222499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =