احضار مسئولان سابق سازمان میراث فرهنگی به دادسرای کرمان | ردپای رحیم مشایی در تخلفات جدید هم دیده می‌شود

چمدان: در راستای اجرای فرمان رئیس قوه قضاییه مبنی بر تعامل و ارتباط با جامعه دانشگاهی و فرهیختگان صبح امروز 15 اردیبهشت ماه نشست صمیمانه سالاری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های کرمان در محل سالن شهید قدوسی در مجتمع قضائی ۲۲ بهمن کرمان برگزار و در این جلسه دادستان کرمان به سوالات دانشجویان در بخش‌های مختلف پاسخ گفت.

دادستان کرمان در جمع دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های کرمان اظهار داشت: با توجه به وظیفه مدعی العموم به عنوان حافظ حقوق عامه این دادستانی با وجود آن که هیچ شاکی خصوصی و گزارشی از سوی ضابطان در خصوص مراکز خدماتی و رفاهی بین راهی که توسط سازمان میراث فرهنگی در سال‌های گذشته با پول بیت المال پروژه ساخت آن‌ها شروع، اما به لحاظ عدم جانمایی مناسب بلا استفاده رها شده‌اند، دادستانی به این موضوع ورود نموده و پرونده‌ای در این رابطه در داسرای کرمان تشکیل شده است.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان بر اساس گزارش خبرگزاری قوه قضاییه در ادامه این نشست اعلام کرد: تعدادی از مدیران وقت سازمان میراث فرهنگی به دادسرای عمومی و انقلاب کرمان احضار و از آنان تحقیقات اولیه به عمل آمده است و پرونده در حال رسیدگی است.

سالاری عنوان کرد: متاسفانه در استان کرمان ده‌ها ساختمان به این شکل بلا استفاده ساخته و رها شدند.

دادستان کرمان افزود: متاسفانه عملاً میلیارد‌ها ریال به بیت المال ضرر وارد شده است که در حال حاضر چندین نفر به دادسرا احضار و تحت تعقیب قضایی قرار گرفته‌اند.

وی خاطرنشان ساخت: فرایند طراحی و اجرای تمامی این پروژه‌ها در تهران و بدون هماهنگی با اداره کل میراث فرهنگی استان‌ها صورت پذیرفته است و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که این طرح بدون کارشناسی مناسب و بعضاً با توانایی افراد ذی‌نفوذ اجرا شده است.

ایرنا نیز در این زمینه نوشته است: دادستان کرمان اعلام کرد: در این پرونده اتهاماتی متوجه آقای «الف.ر.م» رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری در دولت نهم است و وی نیز تحت تعقیب قضائی قرار گرفته است.
کد خبر 221800

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =