نرخ سوخت هواپیمای مسافری افزایش نمی‌یابد | سوخت هواپیماها همان نفت معمولی با اندکی تغییر است

چمدان: مقصود اسعدی سامانی درباره قیمت سوخت برای هواپیماهای باری و مسافری و احتمال تغییر آن پس از تغییر قیمت بنزین از سوی دولت گفت: در حال حاضر سوخت‌ برای هواپیماهای مسافری با قیمت هر لیتر 600 تومان به ما عرضه می‌شود و‌ برای هواپیماهای باری و هلیکوپتر‌‌ هم سوخت به قیمت‌ فوب خلیج فارس (حدود 8 تا 9 هزار تومان) ‌عرضه می‌شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه جنس سوخت هواپیما، تقریباً همان نفت است به فارس گفت: قیمت فعلی سوخت هواپیما از هزینه تامین آن بیشتر هم است، زیرا به هر حال سوخت هواپیما، همان نفت معمولی است که با تغییر اندک، به سوخت هواپیما تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه فعلاً دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت سوخت هواپیماهای مسافری ندارد، اظهار داشت: به هر حال بخش حمل و نقل مسافری عمومی باید همیشه مورد حمایت دولت‌ها باشد.

اسعدی سامانی اظهار داشت: افزایش قیمت سوخت هواپیما‌های باری موجب شده است، جابه‌جایی بار در حمل و نقل هوایی کاهش بسزایی یابد و از سوی دیگر موضوع حمل تره‌بار که نیازمند حمل سریع است، به دلیلی گرانی هزینه جابه‌جایی با هواپیما، از حمل و نقل هوایی حذف شده است و امکان انتقال آن به بازارهای هدف از طریق حمل و نقل هوایی نیست.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: به دلیل گران بودن نرخ سوخت هواپیمای باری‌ فعلا حمل بسیاری از کالاها با این مدل حمل و نقلی مقرون‌به‌صرفه نیست.

وی تاکید کرد: پس از افزایش نرخ سوخت هواپیماهای باری، حمل بار هوایی کاهش به سزایی یافت و از ظرفیت هواپیماهای باری کمتر استفاده می‌شود‌.

[related-post id="221306"]
کد خبر 221533

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =