عکس | رونمایی خودروی حمل غذای پهلوی دوم در کاخ سعدآباد

چمدان: در پی شروع فرآیند بازیابی و احیای فضای موزه آشپزخانه سلطنتی و عملیات شناسایی و بازگردانی اشیای متعلق به این موزه که در فضاهای دیگر مجموعه قرار داشت، خودروی حمل غذا که به مدت 40 سال در انبار وسائط نقلیه مجموعه سعدآباد قرار داشت شناسایی شد.

این خودرو توسط سمیر شیرازی کارشناس حوزه اتومبیل‌های کلاسیک و کلوپ مرسدس بنز ایران بازسازی شد و در سالن نمایش این موزه جای گرفت.

خودروی حمل غذای پهلوی دوم

ماشین مذکور ساخت کشور آلمان، کمپانی پفرا، مدل 611 است که دارای پیشرانه 24 ولت برقی است که پس از خریداری، رنگ نارنجی آن به آبی تیره تغییر پیدا کرد.

موزه آشپزخانه سلطنتی که یکی از پر بازدیدترین موزه‌ها در مجموعه سعدآباد است با 800 متر مربع بنا در زمان پهلوی دوم به «آشپزخانه مخصوص» معروف بوده و محل طبخ غذا ویژه خانواده سلطنتی بود. در این آشپزخانه از انواع دستگاه‌های برقی یخ ساز، پیتزا پز، غذاساز، چرخ گوشت، سیب زمینی پوست کن، رنده برقی، قهوه ساز و کباب پز و... استفاده می‌شده است.

در سال 1354 از طرف یک شرکت آلمانی تمام امکانات آشپزخانه تغییر و به مدرن‌ترین تجهیزات آشپزخانه‌ای مجهز شد به خصوص سیستم برقی فر که ترکیبی از انواع فر و گریل، سرخ کن، گرم خانه و قابلمه‌های برقی است که در مرکز سالن آشپزخانه نصب شد.
کد خبر 220727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =