راه اندازی سامانه جامع گردشگری سلامت

چمدان: شانزدهمین نشست شورای راهبری گردشگری سلامت کشور هفته گذشته با حضور اعضای شورا از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، وزارت امورخارجه، سازمان نظام پزشکی و اتاق بازرگانی ایران در محل معاونت گردشگری سازمان برگزار شد.

ولی تیموری معاون گردشگری دراین نشست گفت: تشکیل شورا ضرورتی اجتناب ناپذیر و بر پایه اقدامات کارشناسی برای توجه به ظرفیت های گردشگری کشور در حوزه سلامت و بهره برداری از آن به نحو مطلوب با همکاری دستگاه ه های متولی بوده است.

او با بیان اینکه شورای راهبری گردشگری سلامت کشور با برگزاری جلسات متعدد درسالهای گذشته آسیب شناسی و نقاط قوت و ضعف آن احصاء شده است، افزود: با وجود فراز و نشیب های بسیار و فعالیت شورا، اقدامات خوبی در حوزه ساماندهی گردشگری سلامت انجام شده و در همین راستا نیاز به هماهنگی بیشتراعضا کاملا محسوس است.

تیموری با بین اینکه حوزه سلامت یکی از موضوعات مهم در گردشگری کشور است تاکید کرد: تمرکز و تلاش شورا بر تسهیل فرایندها برای فعالیت و حضور بخش خصوصی در این عرصه است.

بر اساس این گزارش در این نشست مقرر شد همه اعضا در چارچوب سیاستها و راهبردهایی که در جلسات شورا مورد توافق قرار می‌گیرد اقدام و از برنامه های انفرادی درحوزه گردشگری سلامت پرهیز کنند.

در این جلسه همچنین مقرر شد فرایند فعالیت در حوزه گردشگری سلامت برای بخش خصوصی که پیش از این در قالب شیوه نامه ابلاغ شده بود تا دو هفته آینده بازنگری و اصلاحات مورد نیاز انجام شود.

بر اساس مصوبات شانزدهمین نشست شورای راهبری گردشگری سلامت کشور مقررشد اساسنامه «تشکل حرفه ای گردشگری سلامت» نهایی شود و طی فراخوان گسترده از همه ذی نفعان برای حضور درانتخابات و تشکیل هیات مدیره جدید دعوت به عمل آید.

طرح اولیه سامانه جامع گردشگری سلامت نیز در این جلسه ارائه و مقرر شد در نشست آینده شورا نهایی شده و به عنوان سامانه جامع گردشگری سلامت مرجع ساماندهی گردشگران در این حوزه قرار گیرد.

 
کد خبر 220616

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =