سریلانکا روادید فرودگاهی شهروندان 39 کشور را لغو کرد | انگلیس اتباع خود را از سفر به سریلانکا منع کرد

چمدان: شبکه خبری ان دی تی وی نوشت: جان اماراتونگا وزیر جهانگردی سریلانکا گفت: تحقیقات نشان می‌دهند که عوامل خارجی در حملات اخیر دخالت داشته‌اند و ما نمی‌خواهیم روادید فرودگاهی مورد سوء استفاده قرار گیرد.

وی افزود: اگرچه شهروندان 39 کشور شامل دریافت روادید فرودگاهی می‌شدند اما ما تصمیم گرفتیم تا اطلاع ثانوی این طرح را متوقف کنیم.

سریلانکا یکی از سریع‌ترین بازارهای در حال رشد در بخش صنعت گردشگری است و 5 درصد از تولید ناخالص داخلی سریلانکا متعلق به بخش جهانگردی است. در سه ماه اول سال 2019 میلادی بیش از 740 هزار جهانگرد خارجی به این کشور سفر کرده‌اند اما پیش بینی می‌شود که حملات اخیر تروریستی در سریلانکا تاثیر منفی بر رشد بخش جهانگردی سریلانکا داشته باشد.

[related-post id="219673"]

[caption id="attachment_220438" align="aligncenter" width="900"]فرودگاه سریلانکا وزیر جهانگردی سریلانکا: نمی‌خواهیم روادید فرودگاهی مورد سوء استفاده قرار گیرد[/caption]

بر اساس گزارش ایرنا، وقوع هشت انفجار تروریستی در روز یکشنبه اول اردیبهشت ماه همزمان با روز عید پاک مسیحیان در کلمبو و چند شهر دیگر سریلانکا 250 کشته و بیش از 500 زخمی بر جای گذاشت. گروه تروریستی داعش مسؤولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

وزارت امور خارجه انگلیس نیز با اشاره به حادثه تروریستی در پایتخت سریلانکا نسبت به سفر اتباع انگلیسی به سریلانکا هشدار داد و تأکید کرد که تنها در شرایط ضروری به این کشور مسافرت کنند.
کد خبر 220374

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =