راحت‌ترین شیوه پرداخت عوارض الکترونیکی بزرگراه‌ها | آخرین مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی سفرهای نوروزی رانندگان و جزئیات جریمه آن

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها گفت: یک روش نصب اپلیکشن‌های معرفی شده است که می‌توانند با نصب این اپلیکیشن‌ها نسبت به پرداخت عوارض بزرگراهی اقدام کنند.

حسین میرشفیع با بیان این مطلب افزود: طبق اعلام قبلی قرار شد از تاریخ 28 اسفندماه سال گذشته عوارض عبور از چهار آزادراه تهران-قم، تهران-ساوه، کرج-قزوین و قزوین-زنجان به صورت الکترونیکی دریافت شود.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها شرکت ساخت افزود: گویا تعدادی مالک خودرو بدون اینکه از این چهار آزادراه ترددی داشته باشند پیامک پرداخت عوارض را دریافت کرده‌اند که این افراد می‌توانند اعتراض خود را همراه با ثبت شماره پلاک خودرو به شماره 100001531 پیامک کنند. احتمال بروز خطا وجود دارد اما طبق بررسی‌ها احتمال بروز خطا کمتر از یک درصد است.

وی با بیان اینکه مرکز اپراتوری اعتراضات پیامک شده را بررسی می‌کند، گفت: اسناد با تصاویر ثبت شده مطابقت داده می‌شود، اگر اسناد با تصاویر ثبت شده از پلاک همخوانی نداشته باشد، پیامک اصلاحیه برای مالک خودرو ارسال می‌شود.

معان ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت ادامه داد: عده‌ای برای پرداخت الکترونیک عوارض اقدام به خرید «تگ» مخصوص از بانک مسکن کرده‌اند. از آنجا که بانک مسکن هنوز نسبت به کسر از حساب این افراد در ازای تردد از این چهار آزادراه اقدام نکرده است و از نظر وزارت راه و شهرسازی این افراد بدهکار هستند به همین دلیل پیامک پرداخت عوارض برای این دسته از افراد ارسال شده است. این دسته از مالکان خودرو نگران نباشند و به زودی پیامک اصلاحیه برای این گروه ارسال می‌شود.

میرشفیع با تاکید بر اینکه مالکان خودرو تا دهم اردیبهشت برای پرداخت عوارض الکترونیکی مهلت دارند، گفت: درصورتی که تا دهم اردیبهشت ماه نسبت به پرداخت عوارضی اقدام نشود مالکان خودرو به ازای هر بار تردد از گیت عوارض 30 هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی درباره روش‌های پرداخت عوارض الکترونیکی اظهار داشت: یک روش نصب اپلیکشن‌های معرفی شده است که می‌توانند با نصب این اپلیکیشن‌ها نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.

میرشفیع ادامه داد: برای اینکه کاربران آزادراهی بتوانند پرداخت راحت‌تری داشته باشند، پس از عبور از آزادراه پیامکی حاوی اطلاعات شناسه قبض و شناسه پرداخت ارسال می‌شود که بتوانند به راحتی با این اطلاعات از طریق عابربانک‌های برخی از بانک‌ها که در انتهای پیامک اسامی آنها اعلام می‌شود نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.

معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت گفت: همچنین امکان پرداخت عوارض از طریق *720# هم وجود دارد. ‌کاربران آزادراهی می‌توانند با مراجعه به آدرس‌های اینترنتی https://www.nspay.ir/ و http://www.aaniro.com/ از طریق شماره پلاک خودرو، شماره تلفن همراه و شماره حساب بابت کسر عوارض آزادراهی در این سایت‌ها ثبت نام کنند و یا اینکه برای پرداخت اپلیکیشن‌های مورد تایید را در گوشی‌های همراه خود نصب کنند.

[related-post id="218518"]

کد خبر 219860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =