تعیین پنج کشور نخست بازار گردشگری ایران | ویزای ایران با این کشورها لغو می‌شود؟

چمدان: محمد ابراهیم لاریجانی از پایان تحقیقات جدید برای بازارهای هدف گردشگری ایران خبر داد و گفت: در این تحقیق از اساتید حوزه‌های مختلف انجام شد به جز گردشگری، موضوعات گردشگری سلامت، زیارتی و تاریخی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: در این تحقیقات بررسی شد، تبلیغات در کدام کشورها برای جذب گردشگر بهتر است و کدام کشور ها مزیت بیشتری دارند و گردشگرانشان راحت‌تر به ایران می‌آیند.

لاریجانی با بیان این که برای ارزیابی این کشورها شاخص‌های متعددی همچون جمعیت، روابط سیاسی، قرابت فرهنگی و دسترسی استفاده شد، افزود: این شاخص‌ها نیز اولویت‌بندی و وزن‌بندی شدند و برخی از شاخص‌ها از اهمیت بیشتری برخوردار شدند. داشتن روابط خوب سیاسی میان دو کشور، داشتن سفارتخانه و وجود پروازهای مستقیم از شاخص‌های مهم مورد بررسی بود.

وی با بیان انیکه از 84 کشور مورد بررسی در نهایت 30 کشور انتخاب شدند که این 30 کشور نیز در 4 سطح تقسیم بندی شدند به ایرنا گفت: در سطح نخست 5 کشور، در سطح دوم نیز پنج کشور و در سطح سوم و چهارم هر کدام 10 کشور تقسیم بندی شدند.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری اسامی 5 کشور نخست را ذکر نکرد و تاکید کرد: اسامی این کشورها به زودی منتشر می‌شود.

لاریجانی گفت: اقدامات اجرایی برای این طرح به زودی آغاز می‌شود و از آن جمله می‌توان به لغو روادید بین دو کشور، تورهای آشناسازی برای راهنماهای کشور مقصد، برگزاری هفته‌های ایران در آن کشورها و ... اشاره کرد.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری یکی از اهداف اصلی این طرح را برنامه‌ریزی برای گردشگری زیارتی و سلامت دانست و گفت: بیش از 2 و نیم میلیون عراقی در سال گذشته به ایران آمدند که باید می‌تواند در کنار گردشگری زیارتی به سفرهای تفریحی نیز بروند. در این طرح برنامه‌ریزی شده شرایط و ظرفیت‌ها برای سفرهای تفریحی این مسافران ایجاد شود تا گردشگران عراقی در کنار سفر به مشهد و قم به کیش هم بروند.
کد خبر 219199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =