برنامه‌های روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی در تهران

چمدان: دلاور بزرگ‌نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: بر اساس شعار سال جهانی روز جهانی بناها و وحوطه های تاریخی از منظر روستایی  چهارمین نشست تخصصی میراث فرهنگی و توسعه شهری با موضوع «مناظر روستایی استان تهران» در روز 28 فروردین ماه با حضور چهره های علمی و دانشگاهی در موزه فرش برگزار می شود.


بزرگ‌نیا گفت: تور تخصصی برای دانشجویان رشته‌های مرتبط با میراث فرهنگی نیز به مقصد روستای تاریخی خاوه شهرستان ورامین در روز پنج شنبه 29 فروردین ماه برگزار می‌شود.


وی با اعلام اینکه : روستاهای هدف گردشگری استان تهران در مقایسه با جاذبه های شهرری در بین شهروندان کمتر معرفی و شناخته شده اند، گفت : شعار جهانی سال 2019 فرصت مناسبی است تا روستاهای تاریخی – فرهنگی و هدف گردشگری بیشتر مورد توجه قرار گیرد.


مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: برنامه‌هایی که در روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی ویژه عموم شهروندان برگزار می‌شود، بیشتر با هدف افزایش حساسیت جامعه در حفظ و صیانت از میراث فرهنگی است که در قالب تورهای عصرانه بازدید از بافت تاریخی تهران قدیم در روز 29 فروردین ماه برگزار خواهد شد.

کد خبر 219042

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =