چمدان: مسعود نصرتی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: نشست تخصصی عکاسی جنگ با همکاری بخش فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین و انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدسدر کاخ گلستان برگزار می شود.

وی افزود: در این نشست تخصصی، رئیس بخش عکاسی موزه دولتی برلین و 20 عکاس به نام انقلاب و دفاع مقدس مانند جاسم غضبانپور، امیرعلی جوادیان، سعید صادقی، سیدعباس میر هاشمی ،حسن قائدی، محسن راستانی، فرهاد سلیمانی و ... حضور دارند و درباره تجربیات خود گفت‌وگو می کنند.

نصرتی ادامه داد: «لودگار درنتال» رئیس بخش عکاسی موزه دولتی برلین در این نشست درباره «پایان جنگ جهانی دوم در آلمان» سخنرانی  و بخشی از آثار موزه برلین را که با موضوع جنگ است معرفی می‌کند.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اظهار کرد: برگزاری این نشست، نخستین همکاری رسمی کاخ گلستان و موزه دولتی برلین است، آلمان مجموعه غنی از عکس های جنگ جهانی اول و دوم را در موزه دولتی عکس برلین دارد. علاوه بر این برای برگزاری یک نمایشگاه تخصصی از عکس های آلبوم خانه کاخ گلستان در موزه برلین در سال 2020 برنامه ریزی می کنیم.

وی ادامه داد: پاییز سال ۱۳۹۶ نیز نمایشگاهی با عنوان «مکاشفه و تماشا» با پشتیبانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین و با همکاری عکاس سرشناس آلمانی «هانس برگر» در کاخ گلستان و در شهرهای قم، اصفهان، مشهد و برلین نیز برگزارشد.

نشست تخصصی عکاسی جنگ 28 فروردین ساعت 10 تا 12 در سالن کنفرانس عمارت باب عالی کاخ گلستان واقع در میدان ارگ برگزار می شود.

 

 

 

 

 

 

 
کد خبر 218960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =