چمدان: مراسم قهوه در اتیوپی، مراسمی آیینی‌سنتی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و ویژگی‌های تقریبا مذهبی دارد و زنان مسئول برگزاری آن هستند.

این مراسم، اهمیت قهوه را به‌ عنوان نوشیدنی گرمی که مردم را در محیط‌های صمیمی و دوستانه گرد هم می‌آورد نشان می‌دهد. این مراسم در منازل، هتل‌ها و قهوه‌خانه‌های این کشور برگزار می‌شود.

زنان وسایل و مواد لازم برای تهیه نوشیدنی قهوه را جلوی مهمان‌ها می‌آورند و طی آیینی که شامل شستن دست‌ها، تفت‌دادن و سپس آسیاب‌کردن دانه‌های قهوه و درپایان دم‌کردن و ریختن نوشیدنی داخل فنجان‌ها می‌شود این مراسم را اجرا می‌کنند.

مهم‌ترین کالای صادراتی اتیوپی نیز قهوه است.

[caption id="attachment_218703" align="aligncenter" width="931"]دستگاه سنتی پارچه بافی در اتیوپی مراسم قهوه در اتیوپی، مراسمی آیینی‌سنتی است که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود و ویژگی‌های تقریبا مذهبی دارد و زنان مسئول برگزاری آن هستند | ایوانکا ترامپ در این مراسم شرکت کرد[/caption]

[caption id="attachment_218709" align="aligncenter" width="1200"] زنان وسایل و مواد لازم برای تهیه نوشیدنی قهوه را جلوی مهمان‌ها می‌آورند و طی آیینی که شامل شستن دست‌ها، تفت‌دادن و سپس آسیاب‌کردن دانه‌های قهوه و درپایان دم‌کردن و ریختن نوشیدنی داخل فنجان‌ها می‌شود این مراسم را اجرا می‌کنند[/caption]

دستگاه سنتی پارچه بافی در اتیوپی

 

 
کد خبر 218660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =