واکنش میراث فرهنگی خوزستان به ساخت موزه منطقه‌ای اهواز در بستر رودخانه | اینجا محل مناسبی برای نگهداری آثار نیست | تصمیم نهایی کشوری گرفته می‌شود

چمدان: حسن روحانی رییس جمهوری پس از وقوغ سیلاب‌ها در دستوری از استانداران خواست که ساختمان‌ها و اماکن واقع در حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها شناسایی شوند. پروژه در حال ساخت موزه منطقه‌ای در اهواز یکی از بناهای در حریم رودخانه است.

محمد ارسطوزاده معاون میراث فرهنگی استان خوزستان در این باره به چمدان گفت: موزه منطقه‌ای اهواز در بستر رودخانه قرار دارد. ما گزارشی درباره این موضوع آماده کرده‌ایم و به نهاد‌های مربوطه ارسال شده است.

او درباره دستور رئیس جمهوری و سرنوشت این پروژه گفت: در این وضعیت همه تابع شرایط کلی در کشور هستند و سرنوشت این پروژه هم براساس تصمیمات کشوری خواهد بود.

معاون میراث فرهنگی خوزستان همچنین گفت: موزه منطقه‌ای در صورت افتتاح نیز محل مناسبی برای نگهداری آثار فاخر نخواهد بود. قرار است این موزه به شکل نوین نمایشگاهی و براساس تجهیزات جدید رسانه‌ای فعالیت کند.ارسوط راده درباره امکان تغییر محل این پروژه یا تغییر کاربری بنای احداث شده به چمدان گفت: با توجه به شرایط اخیر تصمیم نهایی در سطح کشور گرفته خواهد شد.

به گزارش چمدان، موزه منطقه‌ای خوزستان در جزیره‌ای واقع در رودخانه کارون در شهر اهواز در حال ساخت است. در سال ۸۲ قرار بود به موزه آب تبدیل شود اما این طرح در سال ۸۸ متوقف شد و ساختمان نیمه کاره آن برای احداث موزه منطقه‌ای به میراث فرهنگی خوزستان تحویل داده شد. پس از آن عملیات اجرایی به کندی ادامه داشت و در سال‌های اخیر نیز به طور کلی متوقف بود. موزه منطقه‌ای خوزستان در حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
کد خبر 218381

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =