16 توریست سوئیسی در باتلاق پارک ملی کویر گرفتار شدند | هشدار رئیس پارک ملی کویر گرمسار به آژانس‌های گردشگری

چمدان: 16 گردشگر سوییسی به دلیل باتلاقی بودن مسیر سنگ فرش در منطقه پارک ملی کویر در شهرستان گرمسار هنگام بازدید گرفتار شدند.

گروه گردشگری گرفتار شده در باتلاق پارک ملی کویر گرمسار از مسیر روستای کوشک وارد جاده سنگفرش شده و پس از پیمودن مسافتی حدود 30 کیلومتر در باتلاق گرفتار شدند.

مسیر جاده سنگ فرش به کاروانسرای قصر بهرام در پارک ملی کویر به دلیل وضعیت جوی و بارندگی در روزهای گذشته نامساعد بوده و با وجود اطلاع رسانی مبنی بر مسدود و با تلاقی بودن این مسیر، گردشگران به این منطقه رهسپار شده بودند.

رضا شاه حسینی رئیس پارک ملی کویر شهرستان گرمسار در این زمینه گفت: راهنمای گروه گردشگری پس از گرفتاری گردشگران موضوع را به پارک ملی کویر اعلام کرد و پیرو دریافت این خبر پنج خودرو به منطقه اعزام شدند و گردشگران گرفتار در پارک ملی کویر گرمسار در عملیاتی سه ساعته نجات یافتند.

گردشگران در باتلاق پارک ملی کویر

رئیس پارک ملی کویر گرمسار با بیان اینکه آژانس‌های گردشگری در چنین شرایطی باید هشدارها را جدی بگیرند به ایرنا گفت: آژانس‌ها در چنین مواقعی باید سفرهای برنامه‌ریزی شده را به منظور حفظ جان گردشگران لغو کنند.

پارک ملی کویر یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین مناطق حفاظت‌شده ایران است که بیشتر آن شهرستان گرمسار استان سمنان و بخش‌های کوچکی هم در استان‌های تهران، قم و اصفهان قرار می‌گیرد. این منطقه حدود ۶۷۰ هزار هکتار (۶٬۷۰۰ کیلومترمربع) وسعت دارد که ۴۲۰ هزار هکتار آن پارک ملی و ۲۵۰ هزار هکتار منطقه حفاظت‌شده‌ است.
کد خبر 218263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =