چمدان: سردار امیر رحمت‌اللهی با اشاره به وقوع سیل در نقاط مختلف کشور گفت: آثار تاریخی و موزه‌ها در مناطق سیل زده در معرض تهدید و تخریب بود که لازم شد پیش بینی‌های لازم برای حفاظت و صیانت از این ثروت ملی به عمل آید.

وی افزود: با آماده‌باش کامل نیرو‌های یگان حفاظت، اقدامات تامینی و حفاظتی مناسب جهت پیشگیری از تحمیل خسارت به آثار تاریخی - فرهنگی انجام گرفت.

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی اضافه کرد: برای مقابله با خسارت احتمالی سیل یا هرگونه تعرض به این آثار، فرماندهان و مسئولان پایگاه‌های سراسر کشور از طریق بهره گیری مناسب و حداکثری از تجهیزات، منابع و ظرفیت‌های موجود جهت تشدید حفاظت و صیانت از اماکن تاریخی اقدام کردند.

وی ادامه داد: بلوک‌بندی مبادی ورود و خروجی موزه‌ها، نظارت بر عملیات حفر کانال آب جهت هدایت سیلاب، ایمن سازی مخازن موزه‌ها، برف روبی و تخلیه آب‌های انباشته، سرکشی مداوم سد‌های فلزی و آب بند‌های منصوبه در مجاورت اماکن تاریخی و بازدید مستمر از بنا‌های در معرض خطر با هماهنگی عوامل انتظامی و تعامل با ایستگاه آتش نشانی و واحد‌های امدادرسان به منظور کاهش حوادث احتمالی مرتبط با موزه‌ها و بنا‌های تاریخی تا پایداری شرایط جوی استمرار دارد.
کد خبر 218150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =