چمدان: علی اصغر مونسان در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی در مشهد به دو مصوبه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: قانون تغییر کاربری اراضی برای استفاده در بخش گردشگری موجب شد معافیت‌های خوبی از دولت برای اینگونه فعالیت‌ها اخذ شود که با وجود برخی مشکلات با جهاد کشاورزی آئین نامه اجرایی آن نیز اخذ و به تصویب هیات دولت رسید.

وی اظهار داشت: همچنین مجلس شورای اسلامی مصوبه دیگری در حمایت از صنایع دستی به تصویب رساند که در این حوزه می‌تواند به رونق این صنعت کمک کند.

وی به تورگردانی بخش‌های دولتی اشاره کرد و گفت: تورگردانی توسط دستگاه‌های دولتی خلاف قانون است و از آنجایی که تملک واحدهای اقامتی و تورگردانی در خراسان رضوی در قالب زیارت وجود دارد لازم است اقدامات لازم در مقابله با تورگردانی توسط ادارات دولتی با مساعدت استاندار این استان انجام شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: طرح کارت سفر با وجود معایب گذشته دوباره راه اندازی شده است و در طرح جدید حمایت از آژانس‌های مسافرتی مد نظر قرار گرفته و پولی به افراد پرداخت نمی‌شود.

وی افزود: در این راستا بانک گردشگری آمادگی دارد برای پرداخت تسهیلات به فعالان حوزه گردشگری در قالب این طرح همکاری کند و پیش از تعطیلات در اسفند ماه پارسال نیز این طرح در برخی آژانس‌های مسافرتی به اجرا درآمد.

وی به صدور ویزای رایگان برای مسافران ایران و عراق اشاره کرد و اظهار داشت: ویزا حذف نشده و وجود خواهد داشت اما پولی برای اخذ آن از مسافران دریافت نمی‌شود و این امر برای خراسان رضوی که سالانه میزبان شمار بسیاری از اتباع کشور عراق است می‌تواند بسیار مفید و ثمربخش باشد.
کد خبر 217065

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =