چمدان: در پی بارش‌های فراوان و جاری شدن سیل، ریزش کوه و رانش زمین در محدوده راه آهن تهران جنوب در استان لرستان محدوده کیلومتر ۵۲۰ +۷۰۰ متر، این خط آهن فعلا مسدود شده است.

خط آهن تهران جنوب در محدوده چم سنگر در لرستان دچار خرابی ناشی از سیل و ریزش کوه شده و خط آهن تهران به اهواز در این محدوده فعلا مسدود است.

گروه کارشناسان مدیریت بحران راه آهن فعلا به محل واقعه اعزام شده و در حال بررسی امکان بازسازی و گشایش مجدد این خط راه اهن هستند که به محض بازگشایی اطلاع رسانی خواهد شد.

صادق سکری مدیر روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز در این زمینه به فارس گفت: در پی بارندگی‌های شدید اخیر در استان لرستان، محور خط آهن تهران - جنوب در استان لرستان در منطقه حدفاصل بین ایستگاه‌های چم‌سنگر و ایستگاه کشور در چند نقطه به دلیل جاری شدن سیلاب، ریزش کوه و رانش زمین از بین رفته و امکان تردد قطار فعلا وجود ندارد.

وی با بیان اینکه شرایط جوی استان لرستان اصلا مناسب نیست، گفت: در عین حال همکاران فنی شرکت راه‌آهن در تلاش هستند که در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل و بازگشایی مجدد خط آهن تهران - جنوب تلاش می‌کنند.

سکری افزود: همه قطارهای مسافری به صورت ایمن از این خط عبور کردند و پس از جاری شدن سیلاب، این خط مسدود شده و فعلا قطارها در این مسیر متوقف شده و به مسافران پیامک داده شد که به علت انسداد خط آهن، حرکت قطارها متوقف شده است.

به گفته مدیر روابط عمومی راه‌آهن، مسافران می‌توانند بهای بلیت خود را به صورت کامل از آژانس‌های صدور بلیط دریافت کنند.

سکری گفت: همچنین یک قطار فوق‌العاده نیز برای این مسیر درنظر گرفته شده که پس از بازگشایی خط آهن، مسافران می‌توانند از این قطار استفاده کنند.

وی تأکید کرد: توقف حرکت قطار در مسیر استان لرستان به خاطر حفظ جان مسافران و شرایط ایمنی بوده و مسافران قطار می‌توانند آخرین اطلاعات مسیرهای قطار را با شماره تلفن ۰۲۱۵۱۴۹ آخرین اطلاعات راه‌آهن دریافت کنند.
کد خبر 216698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =