چمدان: پارک جنگلی 365 هکتاری جوارم که در مسیر جاده تهران به مازندران قرار دارد یکی از پارک‌های جنگلی پرتردد مسافران در طول ایام سال است. این پارک جنگلی که همواره در تعطیلات به ویژه نوروز میزبان مسافران زیادی بود در نوروز امسال امکان حضور گردشگر ندارد.

یدالله داودی  رئیس اداره جنگلکاری، پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌های اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری در این زمینه گفت: به دلیل رانش زمین در چند نقطه، جاده آسفالته درون این پارک جنگلی بسته شد و امکان تردد خودروها در آن وجود نداشت و برای پاک سازی مسیر و همچنین احتمال رانش زمین در مابقی مسیرها، تا اطلاع ثانوی برای ایمنی گردشگران تعطیل است.

وی با اشاره به اینکه مازندران 26 پارک جنگلی به وسعت حدود هفت هزار هکتار دارد، افزود: علاوه بر سیمای جنگلی قرار داشتن امکانات و زیر ساخت‌های رفاهی در این نوع پارک‌ها سبب شده تا حجم زیادی از مسافران به این مناطق بیایند.

پازک جنگلی جوارم
پارک جنگلی جوارم با مساحتی بالغ بر ۳۶۵ هکتار یکی از مناطق نمونه گردشگری است که در مسیر جاده تهران ـ فیروزکوه، جایی میان شهر زیرآب و شهر شیرگاه قرار دارد.

پارک‌ جنگلی جوارم که به خاطر پوشش زیبای گیاهی دارای استعدادهای گردشگری است دارای سفره خانه سنتی، سرویس بهداشتی،‌ آلاچیق و سکوهای اسکان و محوطه بازی کودکان، ساختمان نگهبانی، جاده آسفالت و شن ریزی مناسب و سه محوطه پیک نیک، نمازخانه و فروشگاه است که این امکانات این پارک جنگلی را آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران کرده است.
کد خبر 216555

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =