اظهارنظر کوتاه کریس دی برگ درباره زندگی مردم ایران ؛ می‌خواهم دوباره به آنجا بروم | دلیل خواننده مطرح ایرلندی برای ناکامی اجرا در ایران

چمدان:  کریس دی برگ که برای برگزاری کنسرتی در روسیه به سر می‌برد در مصاحبه با ریانووستی و در پاسخ به این پرسش که در گذشته به ایران سفر کردید و نظرتان در باره ایرانیان چیست، این مطلب را بیان کرد.

او توضیح داد: من نخستین شخصی در غرب بودم که اجازه اولیه برای اجرای برنامه موسیقی در ایران گرفتم.

بر اساس گزارش ایرنا، کریس دی برگ ادامه داد: وقتی به تهران رفتم از اماکن ویژه اجرای موسیقی بازدید کردم. تا پیش از آن هرگز چنین مذاکره‌ای نکرده بودم، هر چند که در نهایت به دلایل سیاسی نتوانستم برنامه موسیقی خود را در ایران اجرا کنم.

وی اظهار داشت: با این وجود دوست دارم بار دیگر به ایران بازگردم زیرا در این کشور مردم خوب زندگی می‌کنند.

به گزارش چمدان، کریس دی‌برگ (Chris de Burgh) خواننده مشهور ایرلندی موسیقی پاپ است. او در خرداد سال ۱۳۸۷ سفری به تهران داشت و در یک مصاحبه خبری گفت: میل دارم آهنگی با نام شب‌های تهران برای تهران بسازم». این سفر به منظور آماده‌سازی جهت برگزاری کنسرت وی به ایران انجام شد.

در بهار سال ۱۳۸۷ نخستین آهنگ مشترک او و گروه آریان در تهران منتشر شد. این آهنگ که بر پایهٔ آهنگ «The Word I Love You» (از ساخته‌های کریس دی‌برگ) تنظیم شده در واقع اجرای جدیدی از آهنگ فوق است که بعضی از قسمت‌های آن با ترجمهٔ فارسی توسط گروه آریان خوانده می‌شود. این آهنگ با نام «نوری تا ابدیت (دوستت دارم)» در چهارمین آلبوم آریان باعنوان «بی‌تو باتو» منتشر شد.

برخی از هواداران کریس دی‌برگ با سفر او موافق و برخی نیز مخالف بودند. مخالفان بر این باور بودند که سفر کریس به دعوت مقام‌های دولتی ایران صورت گرفته‌است که بعدها او این موضوع را رد می‌کند و در این باره می‌گوید: می‌دانم عده‌ای هستند که معتقدند من نباید می‌رفتم. اما من با آنها مخالفم. من نمی‌خواهم به خیابان بروم و فریاد بزنم: قیام کنید! قیام کنید! نه. من چنین آدمی نیستم. سفر من به ایران یک ملاقات خصوصی نبود. من معتقدم آن شخص (شاهین نجفی) عقیده خودش را دارد و من از اینکه سفرم باعث ناراحتی او شده بسیار متاسفم ولی من الان دارم با تمام ایرانیان سراسر جهان حرف می‌زنم و این از نتایج مستقیم آن سفر است.
کد خبر 216452

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =