جدیدترین تغییر در تعیین مبلغ عوارضی‌ها؛ مسافت طی شده ملاک می‌شود | عوارض یک بزرگراه دیگر بعد نوروز الکترونیکی می‌شود

مردم برای پرداخت عوارض الکترونیکی خود در حین رانندگی از استرس و نگرانی پرهیز کنند، زیرا برای ایام نوروز ۹۸ فرصت لازم جهت شارژ کیف پول الکترونیکی یا حساب کاربری در نظر گرفته شده و تا ۲۴ فروردین فرصت برای پرداخت از طریق روش های گوناگون اعلام شده وجود دارد.

چمدان: سید حسین میرشفیع افزود: پرداخت عوارض در آزادراه‌های تهران - قم، تهران - ساوه، قزوین - زنجان و کرج - قزوین اسفند پارسال الکترونیکی شده است.

وی اظهار داشت: مردم در صورت عبور از این آزادراه‌ها دیگر نیازی به توقف برای پرداخت عوارضی ندارند، بلکه می‌توانند از طریق سامانه‌های الکترونیکی تعبیه شده در طول مسیر و از طریق اپلیکیشن تلفن همراه اقدام به پرداخت عوارض الکترونیک آزادراهی خود کنند.

عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور خاطرنشان کرد: مردم برای پرداخت عوارض الکترونیکی خود در حین رانندگی از استرس و نگرانی پرهیز کنند، زیرا برای ایام نوروز ۹۸ فرصت لازم جهت شارژ کیف پول الکترونیکی یا حساب کاربری در نظر گرفته شده و تا ۲۴ فروردین فرصت برای پرداخت از طریق روش های گوناگون اعلام شده وجود دارد.

به گفته معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل مسافرانی که قصد تردد از چهار آزادراه مذکور را دارند جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با سامانه جدید به سایت www.aaniro.com مراجعه کنند.

میرشفیع با اشاره به فواید استفاده از سامانه‌های اخذ عوارض الکترونیک گفت: کاهش زمان سفر، کاهش مصرف سوخت، صرفه جویی در استهلاک خودرو، پرداخت آسان عوارض، کاهش خرابی‌های روسازی آسفالتی در محل توقف دروازه‌های عوارض ناشی از ترمز در زمان توقف و شروع به حرکت وسیله نقلیه از جمله فواید این سامانه تلقی می‌شود.

وی همچنین از جایگاه‌های دریافت عوارض در مجتمع‌های خدمات رفاهی و گردشگری در طول آزادراه خبر داد و گفت: در طول مسیر آزادراه نیز امکان پرداخت عوارض به صورت الکترونیکی از طریق این دستگاه‌ها با ثبت شماره‌ خودرو مسیر خواهد بود.

عضو هیئت مدیره شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور یادآور شد:‌ امکان پرداخت از طریق دستگاه‌های خودپرداز کلیه بانک‌ها، دستگاه‌هایی که به همین منظور نصب خواهد شد و نرم افزارهای تعریف شده نیز امکان‌پذیر خواهد بود.

میرشفیعی اظهار داشت: یکی دیگر از مزیت‌های الکترونیکی شدن عوارضی‌ها این است که از خودروها به اندازه مسافتی که در آزادراه طی کرده‌اند عوارض دریافت می‌شود که این موضوع برای کسانی که در شهرهای حومه‌ای از جمله محمدیه و مهرگان قزوین تردد می‌کنند بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: موضوع دروازه‌ای شدن دریافت عوارض (دریافت به اندازه مسافت طی شده) پس از ابلاغ مبالغ عوارضی‌ها در سال ۹۸ اجرایی می‌شود.

کد خبر 216311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =