چمدان: حسین اسفندیاری ضمن تشریح آخرین وضعیت فرودگاه گرگان بیان کرد: به دلیل شرایط پیش آمده ناشی از بارش شدید باران در استان‌های مختلف، کمیته بحران تشکیل شد و پس از آن انجام اقدامات لازم در جهت بهبود وضعیت فرودگاه گرگان در دستور کار قرار گرفت تا با هدایت سیلاب از هجوم آب به سمت عوامل پروازی، دستگاه‌های کمک‌ناوبری و سیستم‌های عملیات پروازی ممانعت شود.

وی ادامه داد: سیلاب به سمت فرودگاه گرگان روانه شده بود اما با منحرف کردن آن، از هجوم آب به سمت عوامل پروازی جلوگیری به عمل آمد تا خللی در انجام عملیات‌های پروازی ایجاد نشود. در حال حاضر ۳۸ هکتار از اراضی فرودگاه زیر سیلاب قرار دارد اما حتی یک پرواز هم لغو نشده و خدمت‌رسانی در حال انجام است و عوامل فنی و عملیاتی ۲۴ ساعته در فرودگاه حضور دارند.

اسفندیاری در ادامه با اشاره به وضعیت فرودگاه خرم‌آباد پس از بارش شدید باران به ایسنا گفت: امروز (دوشنبه) با توجه به بارش شدید باران، فرودگاه خرم‌آباد نیز در معرض سیلاب قرار گرفت و آب تا پشت دیواره فرودگاه نیز بالا آمد که با انجام عملیات‌های لازم به سمت دیگری منحرف شد تا به دستگاه‌های ناوبری و فنی – عملیاتی آسیبی نرسد و در حال حاضر این فرودگاه آماده پذیرش پروازهای مختلف است.

وی در ادامه به وضعیت سایر فرودگاه‌ها پس از بارش‌های شدید ۲۴ ساعت اخیر اشاره کرد و گفت: وضعیت فرودگاه‌هایی که در معرض سیلاب قرار دارند، ارزیابی شد تا با کمترین مشکل طی ساعات آتی بتوانیم فعالیت‌های فرودگاهی را پیش ببریم.

اسفندیاری ادامه داد: فرودگاه‌های ایلام، ارومیه، سنندج، ساری، اهواز، آبادان، بندرعباس، سیستان، شیراز و یاسوج با توجه به وضعیت جوی پیش آمده در اولویت رسیدگی و آماده‌باش قرار دارند تا با کمترین آسیب فعالیت‌های مختلف پروازی را پیش ببرند.

به گزارش چمدان، پروازهای فرودگاه مهرآباد لغو شده یا با تاخیر انجام می‌شوند. تا پایداری شرایط جوی و تدابیر ایمنی پروازها در سطوح پروازی با توجه به شرایط جوی حاکم بر برخی مناطق کشور برخی پروازها کنسل شده ویا با تاخیر انجام می‌گیرند.

بارش‌های شدید باران که از روزهای پایانی سال گذشته از استان‌های شمالی آغاز شد، این روزها مناطق غربی و جنوبی ایران را در بر گرفته و در بسیاری از شهرها منجر به ایجاد سیل و سبب بروز مشکلات مختلف برای مردم شده است. در همین راستا لازم است که مسافران با توجه به شرایط جوی حاکم در استان‌های مختلف نسبت به برنامه زمان‌بندی پروازها مطلع شوند و برقراری تماس با اطلاعات پرواز قبل از عظیمت به فرودگاه‌ها نسبت به انجام یا عدم انجام پرواز خود مطلع شوند.
کد خبر 215772

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =