چمدان: خانه امیر بهادر درحالی در بنرهای شهرداری تهران به عنوان یک جاذبه گردشگری برای تعطیلات نوروز معرفی شده که درهای این بنا به روی گردشگران بسته است. این نخستین بار نیست که بنرهای تبلیغاتی گردشگری تهران بدون دقت به فعالیت و کاربری بناهای تاریخی نسبت به معرفی آنها به عنوان جاذبه گردشگری اقدام کرده است.

[caption id="attachment_215610" align="aligncenter" width="744"] استوری فهمیه طباطبایی از خبرنگاران اجتماعی و گلایه از وضعیت تعطیلی برخی بناهای تاریخی در نوروز[/caption]

خانه امیر بهادر در حال حاضر تحت اختیار انجمن آثار و مفاخر فرهنگی است که این نهاد دولتی نیز مانند تمام نهادهای تمامیت‌خواه در بناهای تاریخی‌ای مانند خانه انیس الدوله، خانه قوام الدوله و ... درهای بنای خود را حتی در ایام نوروز به روی گردشگران می‌بندد.

[caption id="attachment_215611" align="aligncenter" width="741"] استوری فهمیه طباطبایی از خبرنگاران اجتماعی و گلایه از وضعیت تعطیلی برخی بناهای تاریخی در نوروز[/caption]

خانه امیر بهادر مربوط به دوره قاجار است و در تهران، خیابان ولی عصر، جنوب میدان منیریه واقع شده و این اثر در تاریخ ۵ آذر ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۴۱۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
کد خبر 215588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =