چمدان: فریدون محمدی دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اعلام آغاز سرشماری مسافران و اقامت آن‌ها در استان‌ها و اشاره به این‌که آمارهای اعلام شده به دو روز ۲۸ و ۲۹ اسفندماه سال ۹۷ مربوط می‌شود گفت: در این روزها ۶۴۲ هزار و ۳۱۱ نفر شب اقامت در واحدهای اقامتی رسمی و دارای مجوز ثبت شده که ۴۳ درصد از ضریب اشغال این واحدها را دربرگرفته است. اما آمار اقامت در واحدهایی که مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ندارند از جمله کمپ‌ها، مدارس و خانه‌های استیجاری شناسایی شده ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۶۱۱ نفر شب بوده است که در مجموع آمار اقامت مسافران در این دو روز را به ۳ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۲۲ نفر شب رسانده است.
اقامتگاه و هتلنفر شب اقامتواحدهای اقامتی رسمی و دارای مجوز


642 هزار و 311 نفر شب
کمپ‌ها، مدارس و خانه‌های استیجاری بدون مجوز

شده ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۶۱۱ نفر شببه گفته او، آمار اقامت مسافران نوروزی در این دو روز در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته ۱.۰۹ درصد بیشتر بوده است.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به ایسنا گفت: همزمان با آغاز موج سفرهای نوروزی، استان‌های مازندران، خراسان رضوی، فارس، مناطق آزاد (کیش، قشم، اروند، جلفا و چابهار)، اصفهان، خوزستان، خراسان جنوبی، گیلان، یزد و قم ۱۰ استان نخست پر مسافر بوده‌اند و از آخر این فهرست به ترتیب استان‌های البرز، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، ایلام و خراسان شمالی کمترین آمار اقامت مسافران نوروزی را در این دو روز داشته‌اند.

محمدی گفت: در این آمار ویلاها و خانه‌ها و کمپ‌های شخصی محاسبه نشده‌، اما آمار مراکز اقامتی رسمی و غیررسمی شناسایی شده ثبت شده است.


رتبه


نام استان

نفر شب اقامتاستان‌های پرسفر در دو روز ابتدایی سفرهای نوروزی 981مازندران۱.۱۷۶.۴۰۷2خراسان رضوی۸۰۹.۳۵۹3فارس۲۶۶.۱۰۳4مناطق آزاد۲۲۲.۷۰۴5اصفهان۲۰۵.۷۴۷6خوزستان۱۹۸.۳۶۹7خراسان جنوبی۱۴۳.۱۸۲8گیلان۱۳۹.۸۲۰9یزد۱۱۰.۲۰۹10قم۹۹.۰۳۹استان‌های کم سفر در دو روز ابتدایی سفرهای نوروزی 9827خراسان شمالی۵.۲۲۲28ایلام۴.۹۳۷29سیستان و بلوچستان۴.۵۰۵30چهارمحال و بختیاری۲.۱۹۹31البرز۱.۵۹۴


کد خبر 215214

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =