طرح گردشگری آشوراده با دستور دادسرا متوقف شد | دستور مقام قضایی در مقابل مصوبه سفر ریاست جمهوری

چمدان: با درخواست محیط زیست از دادسرا و حکم مرجع قضایی، طرح گردشگری آشوراده در تنها جزیره ایرانی دریای خزر متوقف شد.

در حالی که محمدرضا کنعانی سرپرست اداره کل محیط زیست استان گلستان در این خصوص ابراز بی‌اطلاعی کرده معاون سیاسی فرماندار با تایید موضوع به ایرنا گفته است: اجرای طرح ساخت جاده با مصالح سنگی از موج شکن بندرترکمن تا ابتدای آب سبب شکایت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر واقع در استان مازندران و در نهایت صدور دستور توقف پروژه شد.

محمد جواد زنگانه اظهار داشت: فعالیت این بخش از طرح گردشگری جزیره آشوراده متوقف است و باید منتظر ماند.

وی گفت: اداره محیط زیست بهشهر مدعی است که مجوزهای صادره توسط مجریان و متولیان پروژه شامل عملیات اجرایی در سواحل بندرترکمن نیست و فقط محدود به جزیره آشوراده است.

به گفته زنگانه، به همین دلیل و با دستور دادستان بندرترکمن حکم توقف فعالیت در سواحل این شهرستان اجرا شد و شکایت مشابهی از سوی محیط زیست بهشهر در دادسرای آن شهرستان نیز مطرح شده است.

اجرای پروژه ملی گردشگری و طبیعت گردی جزیره آشوراده یکی از مصوبات سفر سال 93 دولت تدبیر و امید به استان گلستان است که در سفر اخیر ریاست جمهوری به گرگان نیز مورد تاکید قرار گرفت.

این طرح شامل ساخت اسکله، مسیر دسترسی ، آلاچیق، رستوران و دیگر زیرساخت های مورد نیاز حضور گردشگران است و قرار است با سرمایه گذاری چهارهزار میلیارد ریالی بخش دولتی و خصوصی تا 3 سال آینده به بهره برداری برسد.
کد خبر 214660

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =