چمدان: فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه (ندسا) در آیین اعزام این گروه گفت: روزانه یکهزار نفر در قالب کاروان راهیان نور دریایی خلیج فارس در دو نوبت صبح و عصر ساعت 8 و 14 از محل اسکله پشت شهر بندرعباس به جزیره هرمز اعزام می‌‌شوند.

ناوسالار یکم پاسدار عباس غلامشاهی افزود: علاقه‌مندان برای سفر به اردوی راهیان نور دریای شهدای خلیج فارس می‌توانند بلیت را به صورت رایگان از محل اعزام (اسکله پشت شهر بندرعباس) تهیه کنند.

وی با اشاره به این که همه زائران بیمه و مجهز به امکانات ایمنی و سلامت هستند، بیان داشت: علاقه‌مندان می‌توانند به مدت سه ساعت از گلزار شهدا، یادمان شهدا، موزه دفاع مقدس و قلعه پرتغالی‌ها در جزیره هرمز دیدن کنند.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: فرماندهان دوره دفاع مقدس و پیشکسوتان عرصه های ایثار و جهاد نیز به عنوان راوی در مسیر رفت و برگشت زائران به هرمز، از خاطرات دفاع مقدس و عملیات‌های دریایی و همچنین اهمیت استراتژیک خلیج فارس و تنگه هرمز را برای گردشگران روایت می‌‌کنند.

غلامشاهی گفت: سال گذشته 12 هزار نفر به اردوی راهیان نور دریایی خلیج فارس اعزام شدند که امسال پیش بینی می‌شود این رقم با برنامه ریزی صورت گرفته به بیش از 20 هزار نفر برسد.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این آیین گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در اردوی راهیان نور دریایی شهدای خلیج فارس می‌توانند در سه استان هرمزگان، بوشهر و خوزستان اقدام کنند.

سردار مرتضی زارع پیش بینی کرد: در تعطیلات نوروزی امسال تعداد بازدید کنندگان از مناطق عملیاتی دریایی خلیج فارس در جنوب کشور (هرمزگان، بوشهر و خوزستان) 10 درصد بیشتر از سال گذشته باشد.

اردوی راهیان نور دریایی شهدای خلیج فارس امسال وارد دهمین سال می‌شود که نخستین اعزام آن 9 سال پیش از بندرعباس آغاز شد و هم اکنون در استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان این کار بزرگی فرهنگی و معنوی انجام می شود.
کد خبر 214342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =