چمدان: چادر مسافرتی یکی از الزامات سفر است. شما چه اهل سفر‌های طبیعت‌گردی باشید، چه اهل پیک نیک رفتن، چادر مسافرتی همیشه به کارتان خواهد آمد.

بازار فروش چادر مسافرتی پر از اجناس متعدد با قیمت‌های مختلف است. انتخاب شما بستگی به نیاز شما دارد.

چادرهای مسافرتی قابلیت‌های مختلفی دارند و بسیار مهم است که براساس نیاز خود چادر مسافرتی انتخاب کنید.

در انتخاب تعداد نفرات گنجایش چادرهای مسافرتی بالای دو نفره همیشه به این نکته دقت کنید که کمپانی‌های چادر مسافرتی حداکثر گنجایش را اعلام می‌کنند و عموما برای استفاده راحت باید یک نفر از تعداد اعلامی کمپانی‌ها کسر کرد. به طور مثال اگر به دنبال یک چادر مناسب برای 4 نفر هستید و قصد شب‌ماندن در آن را دارید به سراغ چادرهایی بروید که ظرفیت آنها بیش از 4 نفر اعلام شده است. با این وجود تست و بازدید از ظرفیت چادرها پیش از خرید می‌تواند به شما کمک کند.

چادر پیک‌نیکی ؛ 530 هزار تومان

چادرهای بزرگ و چارچوب‌دار، معروف به چادرهای پیک نیکی بهترین گزینه برای کسانی است که خانوادگی سفر می‌روند و چادر مسافرتی قرار است اسکانی موقت برای آنها باشد. این چادر گنجایش 8 نفره دارد اما باید بدانید برای خوابیدن راحت ظرفیتش مناسب 6 نفر خواهد بود. چادرهای این چنینی چارچوب‌های بزرگی دارند که باید سر حوصله و فرصت به هم متصل و از اطراف مهار شوند.

[caption id="attachment_214274" align="aligncenter" width="1280"] چادر پیک‌نیکی | قیمت: 530 هزار تومان[/caption]

چادر تخم‌مرغی ؛ حدود 285 هزار تومان

چادرهای تخم مرغی یکی از معروف‌ترین چادرهای مسافرتی هستند که به دلیل قیمت‌های پایین و جمع آوری و نصب راحت و سریع، مورد استفاده بسیاری قرار می‌گیرند. این چادرها عموما ایرانی و تولید داخل هستند و جنس استفاده شده در آنها، قابلیت‌ استفاده از آن را مشخص می‌کند. چادرهای تخم‌مرغی استقامت خوبی در برابر باد و باران ندارند و به دلیل وزن بالا و حجم بسیاری که می‌گیرند، برای سفرهای طولانی و سخت مناسب نیستند.

[caption id="attachment_214273" align="aligncenter" width="500"] چادر تخم مرغی | قیمت از حدود 285 هزار تومان[/caption]

چادرهای نیمه حرفه‌ای ؛ از 300 هزار تومان تا 1 میلیون تومان

بازار فروش ابزار سفر پر از چادرهای نیمه حرفه‌ای است. در انتخاب این چادرها دو ویژگی تعداد نفرات و مقاومت آنها در برابر باران نقش عمده‌ای بازی می‌کند. چادرهای نیمه حرفه‌ای می‌توانند در بسیاری از شرایط نامطلوب آب و هوایی به یاری شما بیایند.

این چادرها با انواع دو پوششه، ضد باد و ضد باران شدید امکانات مختلفی می‌دهند که اگر قصد کوهپیمایی، قرارگیری در شرایط خاص آب و هوایی ندارید، نیاز اکثر گردشگران را برطرف می‌کنند.

در همین دسته، چادرهای مسافرتی دیگری وجود دارد که برخی مخصوص فصل سرد و برخی مخصوص فصل گرم است. چادر‌های دو پوششه عموما برای آب و هوای متعادل ایران مناسبند. بخشی از انواع چادرهای نیمه حرفه‌ای را به همراه قیمت‌ آنها در ادامه ببینید.

[caption id="attachment_214268" align="aligncenter" width="600"] چادر معمولی و 3 نفره | قیمت: 400 هزار تومان[/caption]

[caption id="attachment_214269" align="aligncenter" width="1280"] چادر نیمه حرفه‌ای | قیمت: 400 هزار تومان[/caption]

[caption id="attachment_214270" align="aligncenter" width="1280"] چادر با ساختار متفاوت، دو نفره، مناسب فصل گرم | قیمت: 290 هزار تومان[/caption]

[caption id="attachment_214271" align="aligncenter" width="1280"] چادر نیمه حرفه‌ای دو نفره | قیمت: 349 هزار تومان[/caption]

[caption id="attachment_214272" align="aligncenter" width="800"] چادر نیمه حرفه‌ای 4 نفره | قیمت: 459 هزار تومان[/caption]

چادرهای حرفه‌ای ؛ بالای یک میلیون تومان

اگر گردشگر یا طبیعت‌گرد حرفه‌ای هستید که ممکن است در شرایط آب و هوایی نامساعد قرار بگیرید، داشتن چادرهای مسافرتی حرفه‌ای برای شما الزامی‌ست. چادرهایی که وزن و حجم زیادی نداشته باشند اما بتوانند بیشتر در برابر باد و باران از شما حفاظت کنند.

انواع زیادی از چادرهای مسافرتی حرفه‌ای وجود دارند که بیش از یک میلیون تومان قیمت دارند. چادرهایی که گاهی قیمت‌های بالاتر دارند و برای شرایط خاص مانند صعود به قله‌ها مناسب هستند.

 

[caption id="attachment_214267" align="aligncenter" width="1280"] چادر حرفه‌ای سه نفره | قیمت: یک میلیون و 100 هزار تومان[/caption]

 

* نکته: قیمت‌های اعلامی چادرهای بالا از یک سایت فروش اینترنتی استخراج شده و ممکن است قیمت بازار و فروشگاه‌ها با آن کمی تفاوت داشته باشد.
کد خبر 214252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =