تکلیف لوکیشن پرهزینه فیلم محمد رسول الله در «بنود» عسلویه مشخص شد | لاک‌پشت‌ها فدای گردشگری می‌شوند؟

چمدان: امید پارسایی‌فر افزود: با توجه به اتفاقات اخیر در ساحل بنود عسلویه و تخریب سوال برانگیز سازه‌ها و دکور فیلم تاریخی محمد رسول الله (ص) که از آثار ارزشمند و ماندگار تاریخ سینمای انقلاب اسلامی و جهان اسلام محسوب می‌شود، نامه‌نگارهایی دراین زمینه با منطقه ویژه اقتصادی انرژِی پارس انجام شد.

وی بیان کرد: در پیگیری‌ها توقف روند تخریب و بازسازی محیط یاد شده که ارزش‌های هنری و ظرفیت‌های فوق العاده برای استفاده در سایر آثار آیینی، نمایشی و سینمایی کشور است، مورد تاکید قرار گرفت.

پارسایی‌فر ادامه داد: درپی این درخواست مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس روزجمعه گذشته در محل لوکیشن این فیلم در ساحل بنود حضور یافت و علاوه بر بازدید میدانی دستورات لازم برای ترمیم آسیب‌های وارده به قسمت‌هایی از این لوکیشن صادر کرد.

لوکیشن فیلم محمد رسول الله

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: در این ارتباط به زودی با ترمیم این لوکیشن روستای بنود از استان بوشهر به عنوان یک قطب گردشگری تبدیل می‌شود.

سید پیروز موسوی افزود: سازمان منطقه ویژه پارس از شروع ساخت این لوکیشن همراه بوده و با وجود آسیب‌های فراوان وارد شده به این اثر فاخر، به زودی علاوه بر جبران خسارت‌ها، با برنامه‌ریزی صحیح، این محل می‌تواند در جذب گردشگر و ایجاد اشتغال برای ساکنان روستا به عنوان منطقه‌ای پررونق میزبان گردشگران باشد.

[related-post id="210938"]

به گزارش چمدان، لوکیشن فیلم «محمدرسول الله» در حالی در شهرستان عسلویه تخریب شد که پروژه‌های بزرگ تلویزیونی و سینمایی بعد از اتمام ساخت اثر از آن در راستای مسائل فرهنگی و گردشگری استفاده می‌کنند.

مصطفی مؤذنی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه در خصوص تخریب این محل که یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان بود گفته بود: بر اساس مجوز صادره جهت تولید فیلم مذکور سازه مذکور می‌بایست پس از اتمام فعالیت تخریب و چشم‌انداز محیط به حالت طبیعی بر می‌گشت؛ اما اجرایی نشد و در سال‌های اخیر به‌دلیل شرایط اقلیمی، بخشی تخریب و غیر ایمن شده بود که بعضاً نیز اتفاقاتی می‌افتاد، با این حال فعلاً بخش زیرین لوکیشن که کاملاً غیر ایمن شده بود، تخریب شده است. تاکنون هیچ نهاد یا ارگانی درخواست پذیرش مسوولیت این مکان را جهت مدیریت از اداره کل حفاظت محیط زیست نداشته است، کما اینکه چنین درخواست‌هایی قابل بررسی است. لوکیشن دقیقاً در ساحل لاک‌پشت‌ها ایجاد شده که حضور و استقبال گردشگران در سال‌های اخیر باعث ازدیاد ترددهای اشخاص و خودروها در فصل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها بوده که به‌دلیل ازدحام و آلودگی نوری بر زاد‌آوری لاک‌پشت‌های دریایی به شدت تأثیر گذاشته است.  همچنین بر اساس طرح مدیریت پارک ملی دریایی نای‌بند و ساحل مذکور به‌عنوان منطقه حساس حفاظتی در نظر گرفته شده است.

[related-post id="211422"]
کد خبر 214178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =