چمدان: مرتضی سلیمی گفت: این نیروهای عملیاتی که مجهز به قایق‌‌های نجات آماده، سطوح نجات شناور، وسایل و تجهیزات غواصی، جلیقه و حلقه نجات، ست‌های نجات از سیلاب و آب‌های خروشان، قایق جمینی پرتابل عملیاتی، تجهیزات رسکیو 4 (نجات از سه نقطه آسمان، دریا و خشکی)، جی. پی.اس دریایی (مارین)، سیستم ارتباطات رادیویی، قایق نجات بادشونده و برانکاردهای مخصوص حمل مجروح هستند به درخواست کنندگان کمک اضطراری در سواحل جنوبی و شمالی کشور، حاشیه سدها، رودخانه‌ها، آبگیرها و استخرها در ایام مسافرت هم میهنان در ایام نوروز امدادرسانی خواهند کرد.

وی ارائه کمک‌‏های اولیه پزشکی، نقل و انتقال مصدومان از محیط‌های آبی و ساحلی به مراکز درمانی و بیمارستانی با بهره‌گیری از امکانات و تجهیزات موجود هنگام اعلام وضعیت‌‏های اضطراری عمومی و پیچیده را از جمله وظایف تعریف شده گروه‏‌های امداد و نجات ساحلی هلال احمر عنوان کرد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین جستجو و نجات از منطقه خطر، حفظ شرایط مصدوم و انتقال آن تا مراکز اصلی و فرعی امداد و نجات ساحلی و ارائه کمک‌های اولیه و انتقال به مرکز درمانی مجهزتر، از مراحل پنجگانه امداد و نجات در حوادث ساحلی است که به تمام این پنج مرحله باید اصل نجات از آب و خطرات ناشی از آن را نیز افزود.

سلیمی با بیان اینکه این 20 پایگاه امداد و نجات ساحلی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، هرمزگان، آذربایجان غربی و شرقی، اصفهان، کردستان، خوزستان، بوشهر و سیستان و بلوچستان آماده امدادرسانی به هموطنان هستند، اعلام کرد: نیروهای واکنش سریع هلال احمر در قالب گروه‌های امداد و نجات ساحلی به صورت عملیاتی آماده ارائه خدمات امدادی در مواقع بروز حوادث و سوانح دریایی در استان‌های جنوبی و شمالی کشور هستند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طرح ملی امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر از 25 اسفند امسال آغاز و تا 16 فروردین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت به ایرنا گفت: در اجرا و برگزاری این طرح ملی هزار و 100 آمبولانس، 24 فروند بالگرد امداد و نجات، 465 دستگاه خودرو نجات و هزار و 350 دستگاه خودرو عملیاتی بکارگیری می‌شوند که نسبت به پارسال پنج درصد افزایش دارد.

وی از مردم خواست تا در صورت قرارگرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح جاده ای، دریایی و کوهستانی با شماره 112 مرکز پاسخگویی به انواع حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.
کد خبر 212911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =