چمدان: محمدرضا جوادی یگانه در مراسم معارفه امیر آریازند سرپرست جدید این برج گفت: به طور قطع باید جایگاه برج به عنوان نقطه محوری و مرکز گردشگری شهر تقویت شود تا دیگر مردم هیچ نگرانی در حوزه مسائل مختلف از جمله مسائل فنی و عمرانی برج میلاد نداشته باشند.

وی برج میلاد را پیشانی و ویترین فعالیت‌های فرهنگی و هنری شهرداری تهران برشمرد که در نوروز گذشته میزبان بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر از گردشگران بوده است.

آریازند سرپرست جدید مجموعه برج میلاد تهران نیز گفت: شهرها از کنار هم قرار گرفتن عناصر فرهنگی، هویتی و زیرساختی ساخته و معنا می‌شوند؛ مجموعه‌ای که با خاطره‌ها، احساس تعلق به مکان‌ها و نقش بستن گذر ایام بر ساختمان‌ها ادامه پیدا می‌کند و به مجموعه‌ای هویتی تبدیل می‌شود.

وی افزود: برج میلاد به عنوان کانون گردشگری نوین تهران ویژگی‌هایی دارد که نمی‌توان به سادگی از کنار ظرفیت‌های اقتصادی و عملکردی آن در مقایسه با سایر کانون‌های گردشگری پایتخت گذشت.

به گفته وی، پایتخت بخشی از هویت خود را از تهران قدیم می‌گیرد و در عمارت‌های قاجاری و بازمانده‌های معماری گذشته، در گذر بازار و محله‌های قدیمی معنا می‌شود و بخش دیگر آن هویت در معماری معاصر و جلوه‌های تهران مدرن متجلی است.

وی خاطرنشان کرد: قابلیت‌های گردشگری برج میلاد باید همسو با سبک زندگی متنوع تهرانیان به سمت الگوهایی پذیراتر، روادارتر، اخلاقی‌تر و انسان مدارتر حرکت کند و شکوفا شود.

آریازند گفت: برای ایجاد نشاط و حیات تازه در پیشبرد و اعتلای فعالیت برج لازم است به الگوهای جدید تأمین منابع مالی بیندیشیم تا بتوانیم در یک چرخه پایدار از تولید ثروت، برج میلاد را به یکی از مراکز ارزش آفرین شهری تبدیل کنیم.

وی با اشاره به اولویت برنامه های کاری خود در برج میلاد گفت: اولویت ما تغییر الگوی بهره برداری با نگاه توسعه گرا و ایجاد زنجیره جدید ارزش، تبدیل، خلق و انباشت انواع سرمایه اجتماعی و نمادین است.

[related-post id="203689"]
کد خبر 212711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =