چمدان: برج آزادی در سال ۱۳۴۹ توسط حسین امانت معمار ایرانی ساخته شد. معماری برج، تلفیقی از معماری هخامنشی، معماری ساسانی و معماری اسلامی است. در محوطه زیرین برج، چندین تالار نمایش، نگارخانه،کتابخانه و موزه قرار دارد. این برج که یکی از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری تهران نیز محسوب می‌شود ۲۶ اسفند ۱۳۵۳ به عنوان یکی از آثار ملی کشورمان به ثبت رسیده است.

چهاردهم اسفند ماه خبری مبنی بر نشت آب به زیر مجموعه این برج منتشر شد که با واکنش‌های مسئولان در بخش‌های مختلف همراه شد.

شهردار منطقه 9 تهران اعلام کرده است «نشت آب در زیر پایه‌های برج آزادی اتفاق افتاده که در این خصوص کمیته‌ای تشکیل شده و درصدد هستیم که این مشکل را هر چه زودتر برطرف کنیم».

او گفته است: سال 52 ساخت میدان آزادی به اتمام رسیده و نگهداری آن فراموش شده است. البته مجموعه برج در اختیار بنیاد رودکی است و اقدامات نامناسب سال‌های گذشته در میدان آزادی موجب شده که این میدان و برج با مشکل مواجه شود.

محمدرضا احمدنسب قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران در واکنش به این موضوع به ایرنا گفت: زیر پایه برج آزادی، شبکه آب وجود ندارد بنابراین اگر نشتی آب هم رخ داده باشد مربوط به لوله آب نیست.

مدیرعامل بنیاد رودکی به عنوان متولی برج آزادی تهران نیز به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: خبر نشت آب زیر این برج صحت ندارد.

علی اکبر صفی پور افزود: مشکل نشت آب دو سال پیش وجود داشت که با همکاری شهرداری تهران برطرف شد و اکنون هیج جای برج نشت آب ندارد.

وی اظهار داشت: سازه برج بتنی است که بیش از 50 سال از عمر آن می‌گذرد و حالت‌های خشک زدگی که در آن مشاهده می‌شود نیز مربوط به نشتی‌های سابق است.
کد خبر 212383

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =