چمدان: مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز درباره الزام پوشش چادر برای گردشگران در مسجد نصیرالملک گفت: بر اساس ابلاغیه اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، استفاده از چادر برای ورود بانوان به این مسجد اجباری است و گردشگران از پانزدهم اسفندماه ۹۷ باید با این نوع پوشش وارد این مسجد تاریخی شوند.

عباس جاویدان افزود: در پی این ابلاغ، برای راحتی گردشگران خارجی و داخلی، شنلی شامل کلاه و آستین طراحی شده و این طرح، هزینه‌های زیادی را برای این مجموعه در پی داشته است.

وی گفت: ۵۰۰ شنل با رنگ‌های شاد و روشن در حال دوخت است. همچنین جایگاهی برای قرار دادن شنل‌ها تعبیه و برای جلوگیری از ازدحام، در‌های ورودی و خروجی این مسجد هم جدا شده است.

مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز گفت: هزینه‌ای برای این شنل‌ها از بازدیدکنندگان دریافت نخواهد شد و با یکی از شرکت‌های خدماتی برای شست و شوی روزانه شنل‌ها قرارداد منعقد شده است.

جاویدان با اشاره به این که اجباری شدن استفاده از چادر تا کنون در هیچ مسجد تاریخی در کشورمان سابقه ندارد، گفت: این طرح در مسجد سلطان احمد استانبول ترکیه اجرا شده و موفقیت آمیز بوده است و امیدواریم در مسجد نصیرالملک نیز با موفقیت اجرایی شود.

وی گفت: متاسفانه برخی در گذشته، عکس‌های نامناسبی در مسجد نصیرالملک می‌گرفتند و آن‌ها را در فضا‌های مجازی مانند اینستاگرام منتشر می‌کردند که این مساله ناراحتی بازدیدکنندگان را در پی داشت.

مدیر داخلی مسجد نصیر الملک گفت: می‌کوشیم این طرح در مسجد به بهترین نحو اجرا شود تا بازدیدکنندگان داخلی و خارجی دچار مشکل نشوند.
کد خبر 212134

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =