چمدان: سمیرا جنت دوست در این زمینه گفت: چند وقت پیش ایمیل دعوت برای شرکت در این گردهمایی توسط موسسه جهانی گورمند (Gourmand) که به عنوان اسکار آشپزی در عرصه بین الملل شناخته می‌شود دریافت کردیم. گورمند نام موسسه و مسابقه‌ای رایگان است که از سال 1995 در سطح جهان و توسط فرانسوی‌ها برگزار می‌شود.

این مولف ایرانی کتاب‌های آشپزی ادامه داد: گردهمایی مذکور با حضور برترین آشپزهای جهان در سه سال اخیر که موفق به کسب رتبه شده‌اند برگزار می‌شود.

این سرآشپز و مولف چندین کتاب آشپزی فرصت حضور نماینده ایران در این گردهمایی را برای معرفی فرهنگ غنی و اصیل تغذیه ایرانی بسیار مهم توصیف و به ایرنا گفت: براساس برنامه‌ریزی گورمند قرار است میز اختصاصی ایران نیز در این گردهمایی برای آشنایی بیشتر مردم و سرآشپزان برتر جهان با فرهنگ غذایی ایران و نیز کتاب‌های من مستقر شود.

وی ادامه داد: گورمند اعلام کرده است که کتاب‌های برگزیده من در این مراسم به عنوان رفرنس (منبع) دستورهای غذایی فارسی معرفی می‌شود.

به گفته جنت دوست، نام نماینده ایران برای این گردهمایی در دو بخش فهرست ستاره‌ها و نیز سرآشپزهای برتر جهانی قرار گرفته است و نمایندگان فرانسه، انگلیس و ایران در بخش ستاره‌های این رویداد جهانی شرکت دارند.

این گردهمایی با همکاری یونسکو قرار است از اواخر اسفندماه امسال تا اوایل فروردین ماه سال آینده در محل دفتر نمایندگی این سازمان بین المللی در پاریس برگزار شود.
کد خبر 211843

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =