چمدان: روح الله تقی‌زاده افزود: از 20 اسفند جاری هر روز 2 قطار در مسیر تهران به همدان و بالعکس مسافران را جابجا می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این قطار با سرعت 140 کیلومتر در ساعت در مدت سه ساعت و 20 دقیقه مسیر همدان - تهران را درمی‌نوردد گفت: قطار اول ساعت 5 و 45 دقیقه از تهران حرکت می‌کند و ساعت 12 نیز مسافران را به سمت تهران می‌برد.

تقی زاده ادامه داد: قطار دوم نیر ساعت 13 و 5 دقیقه از تهران به سمت همدان حرکت می‌کند و ساعت 19 و 10 دقیقه از همدان به تهران بر می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی راه اندازی و بلیت فروشی ناوگان ریلی را بر عهده دارد تاکید کرد: قطار باید در بازه زمانی مشخص حرکت کند تا مسافران از آن استقبال کنند؛ چرا که در صورت استقبال نکردن مسافران، بخش خصوصی متضرر می‌شود.

مدیرکل راه آهن غرب کشور اظهار داشت: هر کدام از این قطارها با داشتن صندلی اتوبوسی، بین 300 تا 320 مسافر را جابجا می‌کنند.

تقی زاده با اشاره به اینکه در روزهای عید نوروز، تعداد مسافران تهران به همدان بیشتر است به ایرنا گفت: این دو قطار ویژه نوروز 98 راه اندازی شده است و ساعت حرکت آنها پس عید نوروز تغییر می‌کند.

وی اضافه کرد: قیمت بلیت این قطار تا 24 اسفند ماه به مبلغ 400 هزار ریال و پس از آن 510 هزار ریال تعیین شده است.

تقی زاده ادامه داد: در حال حاضر یک روز در میان قطار همدان - مشهد حرکت دارد و تاکنون استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.

[related-post id="205806"]
کد خبر 211555

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =