چمدان: مهرداد جهانی گفت: در پی بارش شدید برف از ساعات صبحگاهی روز جاری نمک پاشی و برفروبی مداوم در محورهای استان انجام شد.

وی افزود: دقایقی پیش یک مورد ریزش بهمن نیز در محدوده پیچ سرهنگ به وقوع پیوست که بلافاصله مسیر بازگشایی شد.

جهانی به رانندگان و مسافران این مسیر توصیه کرد با توجه به شرایط آب و هوایی و کوهستانی بودن محور از سفر غیرضروری در این محور خودداری کنند و در صورت لزوم سفر، زنجیر چرخ و تجهیزات ایمن همراه داشته و با راهداران و پلیس راه همکاری کنند.

علیرضا قدمی فرمانده پلیس راه مازندران نیز گفت: در حال حاضر از محدوده پل زنگوله تا تونل کندوان بارش نسبتا سنگین برف مشاهده می‌شود و در باقی مسیرهای این محور هوا بارانی هماره با مه غلیظ و ابری است.

وی گفت: همچنین در محور هراز نیز بارش برف از محدوده آب اسک تا آبعلی در محدوده استان تهران آغاز شده و در حد فاصل منظریه تا امامزاده هاشم بارش برف سنگین و مه غلیظ مشاهده می شود.

فرمانده پلیس راه مازندران همچنین اعلام کرد: در جاده سوادکوه هم در حد فاصل گدوگ تا گرزین خیل بارش خفیف برف مشاهده می‌شود و جاده نیز در این مسیر لغزنده است.

قدمی با بیان اینکه آسمان در محور کیاسر ابری و در برخی نقاط بارانی است گفت: در محورهای کناره و محور ورودی استان از شرق و غرب آسمان ابری است.

پلیس راه مازندران نیز به دلیل پیش بینی شرایط جوی نامساعد برای تعطیلات پایانی هفته، به همراه داشتن وسایل زمستانی از جمله زنجیر چرخ، لباس گرم و مقداری غذا در خودرو را برای تردد در محورهای کوهستانی الزامی اعلام کرد.

بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران، سامانه بارشی که از بامداد امروز وارد استان مازندران شد تا روز شنبه مهمان این خطه از شمال کشور است.
کد خبر 210857

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =