چمدان: اعطا مجوز سازمان میراث فرهنگی به آژانس‌های مسافرتی که وابسته به یک نهاد عمومی یا دولتی هستند و فعالیت آنها همواره از سوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و گردشگری مورد انتقاد بوده‌ است.

این انجمن معتقد است این دفاتر به دلیل وابستگی از امکانات و سرمایه این نهادها استفاده می‌کنند و این مساله با به هم زدن بازار رقابتی، بخش خصوصی فعال در این حوزه را متضرر می‌کند. علاوه بر اینکه این نهادها کارکنان خود را ترغیب می‌کنند یا تسهیلاتی برای آنها در نظر می‌گیرند که از آژانس‌های مسافرتی وابسته به آن نهاد استفاده کنند و با این روند کم کم کارکنان نهادهای مختلف از بازار مشتریان این حوزه کم می‌شوند.

یکی از این نهادها صداوسیما است که یک آژانس مسافرتی وابسته دارد. عکسی از بنر این آژانس در فضای مجازی منتشر شده که گفته می‌شود در ساختمان اداری معاونت امور استان‌های صدا و سیما نصب شده‎‌ است.

[caption id="attachment_210837" align="aligncenter" width="576"] عکس: کانال حامد طالبی[/caption]

حرمت‌الله رفیعی در مورد این مساله به خبرنگار چمدان گفته بود: آژانس‌هایی که با رانت و وابستگی و به تبع آن با بودجه کافی آغاز به کار کرده‌اند باید گزارش کاری بدهند که مشخص شود با همه این امکانات آیا آژانس موفقی بوده‌اند؟ این نهادها اصلا در کار خود موفق بوده‌اند که آژانس زده‌اند؟

مدیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی اظهار کرد: آژانس مسافرتی کار بانک، سازمان صدا و سیما، نهادهای دولتی و هواپیمایی نیست که به آنها ورود پیدا کرده‌اند، این کار جفا در حق بخش خصوصی و صنعت گردشگری است.

او افزود: گلایه ما در این مورد به دوستان سازمان هواپیمایی و سازمان میراث فرهنگی است که به این موارد مجوز می‌دهند در حالی که بر اساس فرموده مقام معظم رهبری باید نسبت به واگذاری این حوزه به بخش خصوصی واقعی اقدام کنند و نهادهای دولتی تنها نقش نظارتی داشته‌ باشند.
کد خبر 210828

برچسب‌ها