چمدان: رضا صفایی با بیان اینکه نیروهای انتظامی و دریابانی باید با گردشگرانی که موازین شرعی و اسلامی را  رعایت نمی‌کنند، برخورد قضایی کنند از سایر ضابطین نیز خواست در جاهایی که نیروی انتظامی حضور ندارند، به‌صورت محسوس و نامحسوس با ساختارشکنان برخورد کنند.

وی اضافه کرد: متأسفانه افرادی با بی‌حجابی یا شرب خمر و استعمال مواد مخدر، موجب اشاعه فساد و فحشا می‌شوند که باید این مکان‌ها به دادستانی اعلام تا نسبت به پلمپ آن اقدام شود.

دادستان قشم اضافه کرد: مسئولان و متولیان جهانگردی قشم نیز بر مکان‌های عمومی و گردشگری حساسیت و نظارت بیشتری داشته باشند چرا که اگر اعمال مجرمانه‌ای ناشی از عدم نظارت مدیر مربوطه صورت گیرد بدون هرگونه اغماض برخورد قانونی خواهد شد.

صفایی با بیان اینکه دین اسلام و قرآن، بر پوشش و عفاف زن و مرد تاکید کرده است و یکی از راهکارهای ترویج حجاب در جامعه امربه معروف و نهی از منکر است که تحقق آن با مشارکت مردم امکان‌پذیر است به فارس گفت: برپایی تورهای گردشگری در جزیره‌های قشم، هرمز و مارو در غفلت متولیان فرهنگی به حیاط خلوت هنجارشکنان تبدیل شده است به‌طوری که نماینده ولی‌فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس چندین خطبه نماز جمعه را به این امر اختصاص داده است.

دادستان قشم افزود: آیت‌الله نعیم‌آبادی در خطبه‌های دو هفته گذشته بندرعباس گفته بود با گردشگری مخالف نیستم اما گردشگری آلوده نمی‌خواهیم و از مسئولان قضایی به ویژه دادستان می‌خواهم محکم بایستند.

[related-post id="197306"]
کد خبر 210667

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =