کاهش گردشگران خارجی یزد در سال 97 | بناهای مورد علاقه خارجی‌ها در یزد کدامند؟

چمدان: سید مصطفی فاطمی آثار مورد بازدید یزد توسط گردشگران خارجی را مسجد جامع، آتشکده، دخمه زرتشتیان، زندان اسکندر، بافت تاریخی شهرها و روستاها، نارین قلعه میبد، سرو ابرکوه و ... ذکر کرد.

وی افزود: گردشگران در حالی یزد را برای سفر انتخاب کردند که ضریب اشغال تخت هتل‌ها و مراکز اقامتی در سه‌ماهه دوم سال به دلیل برخی مسائل از جمله خروج آمریکا از برجام به‌ شدت کاهش‌ یافته بود.

وی با بیان اینکه پارسال 130 هزار گردشگر خارجی به یزد سفر کردند پیش‌بینی کرد تا پایان سال جاری تعداد بازدید گردشگران خارجی در مجموع به 110 تا 115 هزار نفر برسد.

این مسئول به ایرنا گفت:: درحالی‌که در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید ظرفیت هتل‌ها و مراکز اقامتی استان سه هزار و 700 تخت بود، این تعداد اکنون به 10 هزار تخت رسید و تا پایان دولت دوازدهم به 15 هزار مورد خواهد رسید.

فاطمی با تأکید بر نقش مهم رسانه‌ها در جذب گردشگر افزود: در نظرسنجی‌های اخیر یزد، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به ترتیب در رده‌های اول تا سوم پدیده‌های نوظهور گردشگری ایران شناخته شدند و به‌ زودی شاهد رشد قابل‌توجه گردشگران ورودی به استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در سال جاری 285 مجوز بوم گردی در استان صادر شد و فعالان حوزه گردشگری همواره تلاش می‌کنند میزبان مطلوبی برای گردشگران داخلی و خارجی باشند.

[related-post id="23470"]

[related-post id="201219"]
کد خبر 210636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =