شکایت از چند مدیر میراثی و شورای فنی تهران در پرونده کاخ گلستان | حریم تنها اثر جهانی پایتخت 5.5 متر شکسته شده است

چمدان: محسن شیخ‌الاسلام هفتم اسفند ماه در یک نشست خبری در مورد آخرین وضعیت پرونده ساخت و ساز در حریم کاخ گلستان گفت: ما از مالک و شهرداری منطقه 12 شکایت کرده‌ایم. نظر کارشناس رسمی دادگستری این است که ارتفاع مجاز برای ساخت و ساز در این منطقه 7.5 متر با سطح اشغال مطابق با وضعیت اولیه پلاک است. ضمن اینکه باید ضوابط نماسازی و طرح و پلان رعایت شود.

وی ادامه داد: مجوز صادر شده از سوی شهرداری 10.5 متر با 2 طبقه زیر زمین است که از آن هم تخطی شده البته بخشی هم رفع و رجوع شده‌ است اما از نظر کارشناس رسمی دادگستری تخلف محرز است.

شیخ الاسلام گفت: ما به نصرف مالک به بخشی از زمین که در اختیار دولت است نیز اعتراض کردیم که کارشناس آن را وارد ندانست اما همه این موارد هنوز منجر به صدور رای نشده و مالک در حال ادامه کار است.

وی در پاسخ به اینکه مالک در ارتفاع چقدر تخلف کرده است، اظهار کرد: دفتر فنی کاخ گلستان ارتفاع ستون‌ها را 11 متر و 70 سانتیمتر اندتزه گرفته که با احتساب شیروانی و ... به 13 متر می‌رسد.

معاون میراث تهران افزود: معاونت حقوقی سازمان میراث فرهنگی عنوان کرده که در این پرونده از مدیرکل وقت میراث تهران، معاون وقت میراث و شورای فنی تهران شکایت کرده است اما من هنوز سندی در این باره ندیده‌ام.

[related-post id="203588"]

 
کد خبر 210564

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =