چمدان: سیف الله فرزانه افزود: بهای اقامت در اماکن رسمی استان مازندران شامل هتل، متل، مهمانسرا، خانه مسافر و اقامتگاه‌های بومگردی برای تعطیلات نوروزی ثابت می‌ماند و مدیران این مجموعه‌ها موظفند نرخ مصوب را روی تابلو نوشته و در معرض دید گردشگران قرار دهند.

وی هشدار داد که تمامی اقامتگاه‌های رسمی استان در ایام نوروز رصد می‌شوند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

امسال برای پذیرایی از مسافران نوروزی در مازندران حدود 15 درصد به ظرفیت اقامتگاه‌های رسمی استان افزوده شده است. این دسته از اقامتگاه‌های مازندران 64 هزار تخت ظرفیت دارند.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران پیش بینی کرده است که ظرفیت اقامتی استان در تعطیلات نوروزی طی روزهای آینده بیشتر شود.

بر اساس گزارش ایرنا، مازندران علاوه بر اقامتگاه‌های رسمی دارای بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر شب ظرفیت اسکان غیررسمی از جمله ویلاهای استیجاری، اماکن مذهبی، مدارس و دیگر موارد است.

بر اساس آمار میراث فرهنگی مازندران، مازندران امسال میزبان بیش از 50 میلیون نفر شب اقامت بود که حدود 15 میلیون نفر شب آن مربوط به نوروز 97 بوده است.
کد خبر 210531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =