چمدان: مصطفی قلی خسروی در نشستی با خبرنگاران افزود: این اقدام برای خرید در حالی است که دولت ترکیه برای خریداران ملک در این کشور که باید 2 سند داشته باشد، اقامت نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه در عجب هستم چرا ایرانیان برای خرید ملک به خارج از کشور می روند به ایرنا گفت: سند اول ملک را در ترکیه شهرداری‌ها صادر می‌کنند و دومین سند نیز پس از اقامت در این واحد مسکونی صادر می‌شود و برای دریافت سند دوم خریدار حتماً باید در این واحد مسکونی ساکن و در ترکیه زندگی کند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: وقتی که ایرانیان شتابزده در گرجستان ملک خریداری کردند، اعلام کردیم که هموطنان سرمایه‌های خود را به این کشور منتقل نکنند و هم اکنون به علت قانون ممنوعیت خرید ملک در این کشور، هیچ یک از اتباع خارجی از جمله ایرانیان نمی‌توانند واحدهای مسکونی خود را در این کشور به فروش برسانند.

خسروی با بیان اینکه هیچ مشاور املاکی در کشور اجازه فروش واحدهای مسکونی خارج از کشور را ندارد، گفت: در صورتی که اتحادیه مشاوران املاک از این موضوع مطلع شود، قانون با مشاوران املاک برخورد خواهد کرد.

به گفته وی، هر کس که در دبی، کویت، باکو و برخی از کشورهای جهان ملک خریده، مالباخته شده است؛ توصیه اکید ما این است که هموطنان سرمایه‌های خود را در داخل کشور سرمایه گذاری کنند.
کد خبر 209758

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =