چمدان: تارنمای بلومبرگ در گزارشی از احتمال تعمیر و بازگرداندن هواپیمای بوئینگ 737 نروژ در هفته آینده پس از بیش از دو ماه تلاش خبر داد.

براساس این گزارش، شرکت هواپیمایی «ایرشاتل» نروژ پس از هفته‌ها تلاش برای تعمیر این هواپیما در نهایت اعلام کرد که در فرایند ارسال یک موتور جایگزین برای راه اندازی مجدد هوایپمای خود است.

تحریم‌های واشنگتن علیه ملت ایران، فروش محصولاتی را که آمریکا دست کم 10 درصد در تولید آنها سهیم است به ایران ممنوع می‌کند که قطعات صنایع هوایی از آن جمله است.

[related-post id="207658"]

شرکت هواپیمایی ایرشاتل در زمان تعطیلی بخش‌هایی از دولت فدرال آمریکا که سازمان‌های هواپیمایی را نیز مختل کرده بود، در حال تلاش برای جلب حمایت وزارت خزانه داری دولت ترامپ برای انتقال قطعات لازم به ایران بود. در نهایت با دریافت مجوز لازم از سوی شرکت بوئینگ از دفتر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا برای جایگزینی موتور هوایپمای بوئینگ 737 نروژ، این شرکت تا حدی آسوده خاطر شد اما شرکت جنرال الکتریک دیگر عضو آمریکایی در تولید موتور این هواپیما نیز باید مجوز مشابهی را برای انتقال قطعات مورد نیاز هواپیمای 737 به ایران دریافت کند.

هواپیمایی نروژی در این باره گفت: هنوز برای تعیین زمان دقیق بازگرداندن هواپیما خیلی زود است اما تلاش ما این است که هفته آینده این اتفاق بیافتد.

بر اساس گزارش ایرنا، هواپیمای بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی ایر شاتل کشور نروژ که بین اسلو و دوبی پرواز می‌کرد، جمعه 23 آذرماه 97 به دلیل نقص فنی در فرودگاه شیراز فرود اضطراری کرد.

این هواپیما در امنیت کامل فرود آمد و مسافرانش روز بعد با پروازی از شیراز خارج شدند، اما خود هواپیما دو ماه است که به دلیل نبود قطعات یدکی لازم در ایران باقی مانده است.

[related-post id="201107"]

[related-post id="199775"]
کد خبر 209500

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =