چمدان: سید حمید موسوی شهردار منطقه یک ضمن بازدید از خانه معمارچی، خانه نیمایوشیج و خانه موزه سیمین و جلال گفت: برای حفظ و صیانت از خانه شاعر پرآوازه معاصر نیمایوشیج اقدامات لازم در تملک آن در حال انجام است و فرایند آن تسریع می‌شود.

حمید موسوی گفت: طی مذاکرات انجام شده با مصطفی کاظمی مدیر کل دفتر شهردار تهران و برزین ضرغامی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران حفظ خانه نیما یوشیج، شاعر معاصر ایرانی در دستور کار شهرداری قرار گرفت و مراحل تملک این خانه در حال انجام است تا این مکان به عنوان یک پاتوق فرهنگی در اختیار شهروندان قرار گیرد.

شهردار منطقه یک در حالی از تلاش برای تملک خانه نیما سخن گفته است که مالک خانه نیما دی ماه امسال گفت: خانه نیما را به قیمتی که شهرداری گفته‌، نمی‌فروشم. هیچ‌کس مالش را به یک چهارم قیمت نمی‌فروشد. اصلا منطقی نیست. بگذار آن خانه زباله‌دانی شود.

حامد سهرابی وکیل مالکان خانه گفته بود: آخر ملکی که ١۶‌میلیارد قیمت دارد را می‌خواهند ۴  یا ۴ و نیم‌میلیارد تومان بخرند. مگر ما دیوانه‌ایم که این کار را بکنیم. ١۵‌میلیارد ملک را بدهم دست شهرداری به این بهانه که یک زمان دست نیما بوده. اصلا خانه را‌ سال ۴۵ از پسر نیما خریدیم، نه نیما. اصلا به اسم نیما یوشیج نبوده. شراگیم اسفندیاری، پسر نیما صاحب رسمی این خانه بوده و ما ملک را از آن بنده خدا خریده‌ایم.

[related-post id="202006"]

[related-post id="190284"]
کد خبر 208909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =