تشدید نظارت بر فروش تورهای نوروزی | مراقب تورهای ارزان در شبکه‌های اجتماعی باشید

چمدان: شهرام علیمحمدی معاون گردشگری استان تهران از شهروندان خواست در خرید تورهای نوروزی مراقب افرادی که به صورت غیرقانونی و با وسوسه خرید تورهای ارزان اقدام به سودجویی می‌کنند باشند.


علیمحمدی گقت: در استان تهران بیش از دو هزار دفتر خدمات مسافرتی دارای مجوز بند ب در حال ارائه خدمات سفر به  گردشگران هستند. با توجه به حجم زیاد دفاتر خدمات مسافرتی قطعا بازار فروش تورهای نوروزی در استان تهران بسیار داغ و رقابتی است، اما دفاتر خدمات مسافرتی در هر شرایطی باید نسبت به تعهدات خود به مسافران پایبند باشند.


معاون گردشگری استان تهران گفت: حضور مدیرعامل و یا مدیر فنی در دفاتر خدمات مسافرتی الزامی است که در صورت گزارش تخلف از سوی بازرسان، برخورد قانونی با دفاتر مسافرتی خاطی صورت می‌گیرد.


علیمحمدی هشدار داد: هموطنان خرید بسته سفر را با انجام قرارداد مکتوب با مدیر دفاتر خدمات مسافرتی انجام دهند و یک نسخه از این قرارداد را تا پایان سفر نگه دارند.


وی خاطرنشان کرد: حجم شکایات سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است که این موضوع به دلیل هوشیاری هموطنان در خرید از دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز و همچنین افزایش نظارت در پلمپ مراکز غیر مجاز صورت گرفته است.

کد خبر 208860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =