تسهیلات دولت در بحث کالای همراه مسافر در مناطق آزاد | زمان ماندگاری گردشگران در کیش به 5 روز افزایش یابد

چمدان: مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد از جزیره کیش به عنوان منطقهای مهم و استراتژیک در کشور یاد کرد و گفت: توسعه گردشگری، صنعت و تجارت مهمترین ماموریت‌های این منطقه آزاد کشور است و در حوزه گردشگری، منطقه آزاد کیش شرایط مناسبی را فراهم کرده است.

وی ارائه خدمات مورد نیاز گردشگران و شناخت نیاز اصلی آنان را از مهمترین عناصر پیشرفت صنعت گردشگری برشمرد و افزود: اولین نکته برای جذب گردشگر فراهم کردن امکانات رفاهی و خدمات رسانی صحیح به آنها است. در کشور اگر زنجیره گردشگری کامل شود، شاهد افزایش زمان ماندگاری و اقامت بیشتر گردشگران خواهیم بود. حوزه‌های مختلف مانند حمل و نقل و آژانس‌های هواپیمایی، فروشگاه‌ها و صنوف مختلف، هتل‌ها و سایر مراکز سرویس‌دهی باید در همکاری تنگاتنگ برای فراهم کردن رفاه کامل گردشگران باشند.

وی با بیان اینکه افزایش جاذبه‌های گردشگری و ارائه تسهیلات از جمله عوامل افزایش ماندگاری گردشگران در منطقه است گفت: پیشرفت‌های منطقه آزاد کیش در فراهم آوردن بستر مناسب برای جذب گردشگر قابل توجه است. امنیت، آرامش، خدمات مناسب و جاذبه‌های ایجاد شده اولویت‌های گردشگران در انتخاب مقاصد سفر است.

مشاور رییس جمهور با بیان اینکه ارائه خدمات به گردشگران باید مطابق استانداردهای روز دنیا باشد تاکید کرد: توجه به نیاز سرمایه گذاران و ارائه بهترین خدمات به آنها باید در دستور کار قرار گیرد. برای گردشگران با توجه به در نظر گرفتن سن آنها باید خدمات و تسهیلات فراهم شود. برای هر بخش از جامعه باید امکانات و تسهیلات خاص آن بخش ارائه شود.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد در خصوص توسعه تجارت و افزایش صنایع پاک و غیر آلاینده در جزیره کیش گفت: اقتصاد فروشگاهی را نمی‌توان از سایر بخش‌ها جدا کرد. دولت تسهیلاتی در نظر گرفته که در مناطق آزاد کالای همراه مسافر دچار مشکل نشود. دولت هم باید وظیفه خود را انجام دهد یکی از این وظایف تامین امنیت مالی و کاری است تا سفر به جزیره کیش از 3 روز فعلی به حداقل ٥ روز افزایش یابد.
کد خبر 207965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =